Doda, Michał Wrzosek

i

Autor: AKPA, screen z TikTok/@michal_wrzosek

DIETA GWIAZD

Znany dietetyk skomentował dietę Dody i jej wyrzeczenia. Ma kilka "ale"

2023-08-18 10:57

Doda od lat zachwyca swoją zgrabną sylwetką i nie zanosi się by było inaczej. Gwiazda trzyma się restrykcyjnej diety i ma wiele wyrzeczeń, które weszły jej w nawyk. Teraz dietę artystki zdecydował się skomentować znany dietetyk z TikToka - Michał Wrzosek. Ekspert ocenił wyrzeczenia Dody pozytywnie, ale miał także kilka "ale". Sprawdźcie do czego ma zastrzeżenia.

Doda od lat zachwyca wszystkich swoim wyglądem. Blond włosa piękność daje czadu na scenie, a przy tym czaruje swoją zgrabną sylwetką. Płaski brzuch, zgrabne nogi, widoczne mięśnie - tego pozazdrościć może jej niejedna kobieta. Jaki jest sekret jej zniewalającej figury? Okazuje się, że artystka nie stosuje żadnej konkretnej diety, które zyskały w sieci na popularności. Wokalistka bacznie obserwuje swój organizm, by wiedzieć, co jej służy, a co nie. Od 15 lat nie je cukru, a jeśli ma ochotę na słodkie to tylko do godziny 14:00 spożywa owoce. Jakiś czas temu gwiazda zdecydowała się podzielić swoimi sposobami na zgrabną i zdrową sylwetkę z fanami i zdradziła swoje wyrzeczenia. Wiemy już, że Doda nie pije słodkich i gazowanych napojów, unika alkoholu, a także nie je fast foodów. Jej dieta jest bezglutenowa i bez laktozy, a dodatkowo pojawia się w niej mało mięsa, chociaż jak sama stwierdziła zdarzy się jej zjeść dziczyznę. Doda w swojej diecie stawia za to na ryby, co zapunktowało w opinii znanego dietetyka.

ZOBACZ TAKŻE: Nim zajdzie słońce podbija sieć. Doda doczekała się nie lada wyróżnienia. To pierwszy raz w jej karierze!

Doda ma sylwetkę 10/10, a Skolim musi jeszcze trochę popracować? #EwelinaPyta

Doktor dietetyki ocenił dietę Dody

Doda podzieliła się z fanami swoimi zasadami dietetycznymi, a jej wyrzeczenia postanowił skomentować znany i lubiany dietetyk z TikToka - Michał Wrzosek. W rozmowie z serwisem Plotek.pl doktor dietetyki stwierdził, że wiele wyborów dietetycznych artystki jest jak najbardziej w porządku. Pochwalił to, że nie sięga po alkohol, je dużo ryb i że zrezygnowała z fast foodów czy też gazowanych, słodkich napojów.

- Dieta Dody jest dość restrykcyjna. Na plus na pewno jest rzadkie sięganie po alkohol. Nie ma tak naprawdę jego bezpiecznej dawki. Kolejnym plusem jest sięganie po ryby w diecie. Są one źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, o wielokierunkowym, prozdrowotnym działaniu na nasz organizm. Doda wspomniała też, że nie je fast foodów i nie pije gazowanych, słodkich napojów. Pod względem zdrowotnym, to bardzo dobrze - czytamy wypowiedź dietetyka Michała Wrzoska w serwisie Plotek.pl.

Ekspert odniósł się także do tego, że Doda nie je fruktozy po godzinie 14:00 i stwierdził, że z dietetycznego punktu widzenia nie ma takiej potrzeby. Jego zdaniem owoce równie dobrze możemy jeść na kolację i nic złego nam się nie stanie. Doktor dietetyki nie przeszedł obojętnie także obok tego, że Doda nie je mięsa i zrezygnowała z glutenu i laktozy. Jego zdaniem eliminacja mięsa nie jest potrzebna, wystarczy zwracać uwagę na to, jaki gatunek mięsa się spożywa. Co do diety bez glutenu i laktozy, Michał Wrzosek stwierdził, że laktozę w diecie powinniśmy ograniczać lub wyeliminować całkowicie, w zależności od stopnia nietolerancji tego cukru. Natomiast jeśli chodzi o gluten, jego zdaniem osoby zdrowie nie muszą ograniczać go w swojej diecie.

- Co do mięsa zaś kobiety po 35. roku życia nie muszą z niego rezygnować, warto jednak stawiać na chude, białe gatunki, a unikać mięsa czerwonego i jego przetworów, które są potencjalnie rakotwórcze. Doda powiedziała też, że stosuje dietę bez laktozy i glutenu. Warto podkreślić, że laktozę w diecie powinniśmy ograniczać lub wyeliminować, w zależności od stopnia nietolerancji tego cukru. A co do glutenu, osoby zdrowie nie muszą ograniczać go w diecie - cytujemy fragment rozmowy z Michałem Wrzoskiem, który znalazł się w serwisie Plotek.pl.

Sonda
Podoba ci się ciało Dody?