whatsapp

i

Autor: pixabay.com

Najbezpieczniejszy komunikator to...? Na liście brak Messengera i WhatsAppa!

2022-05-30 9:05

Tradycyjne wiadomości sms zamieniły się w rozmowy na czacie. Dziś nie tylko młodzież, ale i dorośli komunikują się ze sobą poprzez aplikacje takie jak Messenger czy też WhatsApp. Jednak czy wiedziałeś, że nie są one wcale takie bezpieczne? Sprawdź, który komunikator budzi większe zaufanie według wielu ekspertów.

Kto by pomyślał, że internet kiedykolwiek będzie tak rządzić - a jednak! Kiedyś to było. Listy, wiadomości sms, mms lub tradycyjne rozmowy przez telefon. Gdy czasy lekko się zmieniły, doszedł komunikator gadu-gadu, pojawiła się nasza klasa i wtedy coraz to większymi krokami wszystko zaczęło się rozwijać. Dziś większość z tych rzeczy odeszła daleko na bok, a na pierwszym miejscu zdecydowanie króluje internet w telefonie i przeróżne aplikacje. Większość osób komunikuje się przy pomocy social mediów - Facebooka, Instagrama czy TikToka, lub poprzez specjalne komunikatory. Mowa między innymi o dwóch najpopularniejszych - Messengerze i WhatsAppie, które oferują wiele możliwości jeśli mamy połączenie z internetem. To nie tylko wysyłanie wiadomości tekstowych, ale także przekazywanie multimediów, załączników i rozmowy na kamerkach.

Topky (Szybkie Pytania)

Bezpieczny komunikator - ranking

Jaki komunikator internetowy jest najbezpieczniejszy? Okazuje się, że nie jest nim ani Messenger, ani WhatsApp. Dlaczego? Aplikacje te nie zapewniają pełnej ochrony danych. Dla przykładu WhatsApp przesyła dane swoich użytkowników Facebookowi, a także możemy dostawać zainfekowane i niebezpieczne linki od hakerów lub łańcuszki do przekazania. To jednak nie koniec. Okazuje się, że Magazyn "Rolling Stone" wszedł jakiś czas temu w posiadanie pewnego dokumentu FBI, który ocenia popularne komunikatory i kategoryzował je pod względem łatwości zdobycia informacji. Najbardziej skłonne do współpracy z FBI ocenione zostały platformy WhatsApp i iMessage, a najtrudniejsze - Signal oraz Telegram. Pamiętajmy by poprzez komunikatory nie przesyłać najważniejszych informacji i danych osobowych takich jak numer dowodu osobistego czy też numer PESEL, a także nie klikać w podejrzane linki i wiadomości, w których widnieją literówki.

Jaki komunikator jest najbezpieczniejszy? W wielu rankingach internetowych wysoko widnieje Signal i Telegram. Signal wykorzystuje odizolowaną pamięć masową, do której dostępu nie mają nawet właściciele serwerów, natomiast Telegram posiada funkcję pełnego szyfrowania rozmów.

Sonda
WhatsApp - korzystasz z aplikacji?