facebook

i

Autor: pixabay.com

Czarny Facebook i Instagram. Jak zmienić motyw w aplikacji?

2023-04-17 13:46

W obecnych czasach media społecznościowe odgrywają ogromną rolę w życiu niejednej osoby. Facebooka czy też Instagrama na swoim telefonie ma nie tylko młodzież, ale także dorośli, a nawet seniorzy! Jednak czy wiedziałeś, że możesz zmienić motyw apek w mgnieniu oka? Jak sprawić by zamiast białego tła, było czarne, które zdaniem wielu osób jest przyjemniejsze dla oczu? Sprawdźcie!

Facebook i Instagram to dwie najpopularniejsze aplikacje, których w obecnych czasach używa nie tylko młodzież, ale także dorośli. Coraz więcej jest również seniorów, którzy przekonują się do tego typu rozwiązań i śmigając w aplikacjach radzą sobie perfekcyjnie. Dodawanie zdjęć, relacji, komentarze, a także rozmowy z innymi użytkownikami, to po prostu odskocznia od codzienności! Jednak czy wiedziałeś, że zarówno na Facebooku, Messengerze jak i Instagramie można zmienić motyw z białego na czarny? Okazuje się, że ten drugi zdaniem wielu osób jest przyjemniejszy dla oczu, ale ma również wpływ na długość pracy baterii danego urządzenia. Jak zmienić takie tło? To prostsze niż Ci się wydaje!

ZOBACZ TAKŻE: Co studiowała Cleo, Maryla Rodowicz, Michał Wiśniewski, Kasia Cerekwicka i inni? QUIZ

Kajra - Czego sobie nie odmawia? (Szybkie Pytania)

Jak zmienić tło na Facebooku, Messengerze i Instagramie?

Jak zmienić tło na Facebooku, Messengerze i Instagramie? To banalnie proste! Czarny motyw aplikacji jest zdecydowanie mniej męczący dla oczu, ponieważ emituje mniej światła, a dodatkowo pozytywnie wpływa na wzrok i baterię telefonu. Aby go włączyć należy wejść w aplikację na smartfonie lub tablecie i zastosować poniższe punkty:

  • Facebook: strona główna -> trzy poziome paski w prawym górnym rogu -> ustawienia i prywatność -> ustawienia -> tryb ciemny -> zaznaczyć opcję 'włącz' (Wł.)
  • Messenger: ikona naszego zdjęcia -> pod nazwą 'profil' kliknąć w 'tryb ciemny' i opcja włącz (Wł.)
  • Instagram: nasz profil -> trzy poziome kreski w prawym górnym rogu -> ustawienia -> motyw -> zaznaczyć opcję 'ciemny'

Stare hity, czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Szymon Wydra: Nasze życie będzie jak poemat...