Kalinovski

i

Autor: materiały prasowe Kalinovski

Kalinovski podbijał The Voice of Poland, a teraz wydał nowy singiel. Papierowe Miasta hitem?

2022-06-17 10:55

Pamiętacie Adama Kalinowskiego z The Voice of Poland? To on pojawił się w 11. edycji muzycznego talent-show. Teraz artysta prezentuje swój najnowszy singiel Papierowe Miasta, którego premiera miała miejsce w telewizji. Sprawdźcie szczegóły.

Adam Kalinowski dał się poznać publiczności jako uczestnik 11. edycji The Voice of Poland. Mimo iż nie wygrał muzycznego show, to idzie przez branżę niczym burza. Niedawno na łamach śniadaniowego programu Dzień Dobry TVN, zaprezentował swoją muzyczną nowość Papierowe Miasta. Numer Kalinovskiego pokazuje perspektywę spojrzenia naświat, z którą w zdecydowanej mierze artysta się utożsamia. Sądzę, że społeczeństwo nie w każdej dziedzinie zmierza ku lepszemu, a relacje stają się coraz bardziej "łatwopalne". Ten utwór to poniekąd sprzeciw wobec traktowania świata, a zwłaszcza drugiego człowieka w sposób przedmiotowy i stricte konsumpcyjny. Oczywiście jest to bardzo ogólna i tylko moja indywidualna interpretacja, a sądzę że utwór nie musi się zamykać tylko do niej - tak o swojej nowości wypowiada się Kalinovski.

Kalinovski - Papierowe Miasta

Teledysk do singla Papierowe Miasta został nagrany w Trójmieście, a większość scen zostało zrealizowanych w studiu So Salsa oraz na Ulicy Elektryków w Gdańsku. W teledysku poza Kalinovskim wystąpiła również aktorka i modelka Monika Chmielecka. Sam klip to luźne zmaterializowanie tekstu utworu, w którym "papierowe miasta" zostały przedstawione jako origami składane przez aktorkę oraz nietrwała papierowa bryła, której wystarczy "jedna iskra" żeby zajęła się ogniem. Mimo to teledysk nie ma jednej sprecyzowanej interpretacji - zarówno tekst piosenki jak i sceny występujące w jego wizualizacji mogą zostać dowolnie i dosyć szeroko odczytane przez odbiorcę.