Fernando Santos

i

Autor: foto SE [AP PHOTO/MARTIN MEISSNER] Fernando Santos

Tyle zarobi nowy trener reprezentacji Polski. Kwota zwala z nóg!

2023-01-27 14:29

Cezary Kulesza rozwiał wszelkie wątpliwości fanów piłki nożnej publikując zdjęcie na Twitterze na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem trenera reprezentacji Polski. Nowym selekcjonerem biało-czerwonych zostanie Fernando Santos, były trener Portugalii. Najprawdopodobniej będzie to najhojniej wynagradzany trener w historii PZPN, a kwota którą zarobi zwala z nóg. Sprawdźcie szczegóły.

Spis treści

  1. Fernando Santos - zarobki
  2. Miesięczne zarobki selekcjonerów reprezentacji Polski:

Trener reprezentacji Polski jest już wybrany, a wszelkie spekulacje zostały ucięte! Po tygodniach rozmów i przemyśleń Cezary Kulesza zdecydował, kto przejmie pałeczkę po Czesławie Michniewiczu. Nowym selekcjonerem zostanie Fernando Santos, który w 2016 roku razem z Portugalią wywalczył mistrzostwo Europy, a trzy lata później triumfował w inauguracyjnym sezonie Ligi Narodów. Posadkę trenera Portugalii, stracił po mundialu w Katarze po porażce swoich podopiecznych w ćwierćfinale w ćwierćfinale z Marokiem. Czy w takim razie biało-czerwoni mają szanse na wielkie sukcesy pod jego skrzydłami? To się okaże! Debiut nowego selekcjonera reprezentacji Polski, nastąpi już 24 marca w Pradze z Czechami, jednak zanim do tego dojdzie fani piłki nożnej zobaczą go podczas specjalnej konferencji 24 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski ma sobowtóra. Ten mężczyzna wygląda jak jego brat bliźniak!

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Fernando Santos - zarobki

68-letni Fernando Santos ma na swoim koncie 26 zwycięstw, 16 remisów i 7 porażek z Grekami, 109 spotkań i 69 zwycięstw z Portugalią. Jego kontrakt z polską federacją będzie obowiązywał do końca eliminacji Euro 2024, a w razie awansu na turniej w Niemczech, zostanie automatycznie przedłużony do kwalifikacji mistrzostw świata w 2026 roku. Ile będzie wynosiła miesięczna pensja Fernando Santosa? Ile zarobi nowy trener biało-czerwonych? Fani piłki nożnej łapią się za głowy! Wynagrodzenie Fernando Santosa będzie o wiele wyższe, niż w Portugalii. Pracując dla ojczystej reprezentacji pobierał 2,25 mln dolarów rocznie, a jak informuje sport.pl PZPN przygotował dla niego kontrakt na poziomie 2,5 mln euro rocznie, co w przeliczeniu na złotówki daje około 12 milionów złotych!

ZOBACZ TAKŻE: Nie uwierzysz co Grzegorz Krychowiak wystawił na aukcję WOŚP 2023. Cena szokuje!

Miesięczne zarobki selekcjonerów reprezentacji Polski:

  • Fernando Santos - około 975 tys. zł miesięcznie
  • Paulo Sousa - około 315 tys. zł miesięcznie
  • Leo Beenhakker - około 240 tys. zł miesięcznie
Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Listen on Spreaker.