Jakub Błaszczykowski

i

Autor: AKPA Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski - wiek, żona, dzieci, rodzice, ostatni mecz, wzrost, zarobki, Instagram

2023-06-17 10:35

Jakub Błaszczykowski bez żadnego ale napisał historię polskiego futbolu. Rozegrał wiele spotkań, zdobył wiele tytułów, a 16 czerwca zagrał ostatni mecz w barwach biało-czerwonych na PGE Narodowym w Warszawie. Ile lat ma Kuba Błaszczykowski? Kiedy rozpoczęła się jego kariera i obudziła się w nim dusza piłkarska? Poznajcie go bliżej, czytając nasz artykuł.

Spis treści

  1. Kuba Błaszczykowski - wiek, wzrost
  2. Kuba Błaszczykowski - żona, dzieci
  3. Kuba Błaszczykowski - rodzice
  4. Kuba Błaszczykowski - zarobki
  5. Kuba Błaszczykowski - ostatni mecz
  6. Kuba Błaszczykowski - Instagram

Jakub Błaszczykowski - wiek, żona, dzieci, rodzice, ostatni mecz, wzrost, zarobki, Instagram: takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Kim jest Jakub Błaszczykowski wie chyba każdy. To polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Wiśle Kraków, gdzie jest kapitanem. Błaszczykowski w latach 2006-2023 był reprezentantem Polski w piłce nożnej, w latach 2010-2014 kapitanem drużyny narodowej. Na swoim koncie ma uczestnictwo w Mistrzostwach Świata 2018 oraz Mistrzostwach Europy 2012 i 2016. Jego droga do marzeń rozpoczęła się w wieku czterech lat, ponieważ to właśnie wtedy zaczął grać w piłkę ze swoim starszym o trzy lata bratem Dawidem. Gdy miał siedem lat, rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa, a po ośmiu latach trafił do Górnika Zabrze.

Warto również wiedzieć, że Błaszczykowski jest jednym z pięciu polskich piłkarzy (obok Grzegorza Laty, Michała Żewłakowa, Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika), który ma na swoim koncie co najmniej 100 występów w reprezentacji narodowej

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Kuba Błaszczykowski - wiek, wzrost

Ile lat ma Jakub Błaszczykowski? Piłkarz urodził się 14 grudnia 1985 roku w Truskolasach, więc jak łatwo można obliczyć ma 37 lat. Internauci poszukują także informacji, ile wzrostu ma Jakub Błaszczykowski? Okazuje się, że mężczyzna mierzy około 175 cm wzrostu.

Kuba Błaszczykowski - żona, dzieci

Jakub Błaszczykowski od lat tworzy szczęśliwy związek ze swoją ukochaną Agatą ( z domu Gołaszewską). Para wzięła ślub 21 czerwca 2010 roku w kościele w okolicach Ustronia. Rok później, dokładnie 20 kwietnia 2011, tuż przed północą, urodziła się ich córka, Oliwia, później 26 czerwca 2014 - druga córka, Lena i 19 czerwca 2019 roku, syn Fabian.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie WAGs czyli ukochane piłkarzy. To one kibicują im na trybunach!

Kuba Błaszczykowski - rodzice

Kim są rodzice Jakuba Błaszczykowskiego? Piłkarz jest synem Zygmunta i Anny Błaszczykowskich. Ma starszego o trzy lata brata Dawida, który również trenował piłkę nożną i był asystentem Jerzego Brzęczka (ich wujka) w Rakowie Częstochowa. Kuba Błaszczykowski nie miał łatwego dzieciństwa. Jego matka była ekspedientką w sklepie warzywnym, natomiast ojciec nauczycielem wychowania fizycznego. W wieku 11 lat piłkarz przeżył rodzinną tragedię, ponieważ jego ojciec, który zmagał się w tamtym czasie z chorobą alkoholową - 13 sierpnia 1996 roku zamordował jego matkę. Zygmunt Błaszczykowski odbył karę więzienia, po czym zmarł 23 maja 2012 roku. Co ciekawe, po śmierci matki Jakub Błaszczykowski był wychowywany przez babcię Felicję Brzęczek, której w opiece pomagał również jego wujek, Jerzy Brzęczek.

Kuba Błaszczykowski - zarobki

Ile zarabia Kuba Błaszczykowski? Zarobki piłkarzy ciekawią wiele osób. Oczywiście jest to prywatna sprawa każdego zawodnika, jednak w przypadku Jakuba Błaszczykowskiego mówiło się, że zarabia on 500 złotych miesięcznie. Super Express informował, że Błaszczykowski w 2017 roku zarobił około 12 milionów złotych i ogólnie zarabia ok. 2,5 mln brutto za sezon, a do tego dochodzą udział w reklamach i premie w reprezentacji Polski. Zaskoczeni?

Kuba Błaszczykowski - ostatni mecz

Pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego odbyło się na PGE Narodowym w piątek 16 czerwca, podczas towarzyskiego spotkania z reprezentacji Polski z Niemcami. To właśnie wtedy piłkarz zagrał po raz ostatni w narodowych barwach. Mecz z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie był jego ostatnim, a dokładnie 109. występem. Warto również wiedzieć, że piłkarz Wisły Kraków pod względem liczby rozegranych meczów pozostanie na drugim miejscu w historii, ponieważ więcej od niego ma Robert Lewandowski, a dokładnie 140. występów.

Kuba Błaszczykowski - Instagram

Kuba Błaszczykowski jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu wpisując jego imię i nazwisko w wyszukiwarce aplikacji. Na jego oficjalnym koncie znajdziemy kulisy sportowej kariery i nie tylko!

Listen to "WAGs. Cała prawda o kobietach piłkarzy" on Spreaker.