Andrzej Fonfara

i

Autor: AKPA

SPORTOWIEC

Andrzej Fonfara - wiek, zarobki, waga, rekord, majątek, żona, dzieci, Instagram

2023-08-06 0:21

Kim jest Andrzej Fonfara wie każdy fan sportu! To polski bokser, który swoją pierwszą walkę na zawodowym ringu stoczył 3 czerwca 2006 roku w Ostrołęce. Sportowiec jest także byłym mistrzem świata IBO w wadze półciężkiej. Ile ma lat? Kim jest jego żona? Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Andrzej Fonfara - wiek, zarobki, waga, rekord, majątek, żona, dzieci, Instagram: takie frazy są najczęściej poszukiwane przez internautów w sieci. Andrzej Fonfara przez prawie całą karierę był związany ze Stanami Zjednoczonymi. Tam walczył, trenował, zdobywał sukcesy i oczywiście zamieszkał w Chicago. Jest polskim bokserem i byłym mistrzem świata IBO w wadze półciężkiej. Fonfara swoją pierwszą zawodową walkę stoczył 3 czerwca 2006 w Ostrołęce, pokonując na punkty Słowaka Mirosława Kubika. W 2010 roku zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata organizacji WBC Youth w bokserskiej wadze półciężkiej, gdzie wówczas pokonał Rogera Cantrella. 13 lipca 2012 roku miał naprawdę dobry dzień. Po 10 rundach wygrał wówczas jednogłośnie na punkty z byłym mistrzem świata wagi półciężkiej IBF Glenem Johnsonem. Andrzej Fonfara w lutym 2019 ogłosił zakończenie kariery, jednak jego fani zobaczą go w oktagonie ponownie na Clout MMA 1.

Eksperci MIAŻDŻĄ piłkarzy reprezentacji! Niektórzy mogą być WKURZENI | Super Sport

Andrzej Fonfara - wiek, wzrost, waga

Ile lat ma Andrzej Fonfara? Bokser urodził się 4 listopada 1987 w Białobrzegach, więc jak można obliczyć w 2023 roku skończy 36 lat. Internautów zastanawia także to ile waży i ile ma wzrostu Andrzej Fonfara. Nie jest tajemnicą, że sportowiec mierzy 189 cm wzrostu i waży około 90 kg.

Andrzej Fonfara - żona, dzieci

Czy Andrzej Fonfara ma żonę i dzieci? Serce sportowca jest zajęte. Jego żoną jest Justyna z którą poznał się pod koniec 2006 roku w USA. Para ma dwójkę dzieci. W 2019 roku urodziła się Natalia, a trzy lata wcześniej Leon.

Andrzej Fonfara - zarobki

Ile zarabia Andrzej Fonfara? Majątek i zarobki gwiazd sportu interesują wiele osób. Z informacji zamieszczonych w sieci wiemy, że pierwszy zastrzyk finansowy Fonfary był ten po walce z Adonisonem Stevensonem, gdzie zarobił wówczas ponad milion złotych. To jednak nie koniec. Według portalu Popular Bio, bokser podczas swojej kariery mógł zarobić między 1 a 3 mln dolarów. Za prześwietlenie majątku Fonfary wziął się także Super Express, który wyliczył że w 2014 roku sportowiec zarobił 1,15 mln złotych, a rok później aż 4,8 mln!

Andrzej Fonfara - Marcin Najman

Andrzrej Fonfara - Najman to kolejna fraza, która poszukiwana jest w internecie. O co chodzi? Panowie stoczą walkę wieczoru na Clout MMA 1 już w sobotę 5 sierpnia. To jednak nie koniec ich powiązania. Do pierwszych zaczepek między sportowcami doszło w 2020 roku podczas programu "Hej Park" w Kanale Sportowym. Gościem był wówczas Marcin Najman, a Andrzej Fonfara postanowił wykonać telefon na wizję.Jego wypowiedzi w kierunku "El Testosterona" były agresywne, a całość wywołała wiele kontrowersji nie tylko między zawodnikami, ale także w internecie.

Andrzej Fonfara - Instagram

Andrzej Fonfara jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu, wpisując w lupkę jego imię i nazwisko lub nick @andrzejfonfara.