gwiazdy

W latach 90. swoimi rolami szokowała na ekranie. Renata Dancewicz kończy 55 lat! Jak się zmieniała?

2024-02-07 11:39

Renata Dancewicz swoimi odważnymi rolami w "Pułkowniku Kwiatkowskim" czy "Oczach niebieskich" zachwyciła widzów i na dobre rozpoczęła karierę aktorską. Przez lata mogliśmy oglądać ją na ekranie zarówno w głośnych filmach, jak i uwielbianych serialach. W 2024 roku Renata Dancewicz skończyła 55 lat. Jak się zmieniała przez lata? Zobaczcie jej metamorfozę.

Renata Dancewicz to aktywistka, feministka, ale przede wszystkim aktorka, która zadebiutowała na ekranie blisko 30 lat temu. Renata Dancewicz urodziła się 7 lutego 1969 roku w Lesznie. Ukończyła liceum w Lubinie, a później studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Chociaż nie ukończyła studiów aktorskich to osiągnęła w branży ogromy sukces. 

Renata Dancewicz - role

Renata Dancewicz znana jest ze swoich odważnych ról w takich filmach jak: "Pułkownik Kwiatkowski", "Ekstradycja", "Diabelska edukacja", "Oczy niebieskie" czy "Deborah". To tylko nieliczne filmowe role aktorki. Popularność na szeroką skalę przyniosła jej rola Weroniki Wilk w serialu "Na Wspólnej", który od 2003 roku emitowany jest na antenie TVN.

Miodowe lata. Zobacz, jak zmienili się aktorzy hitowego serialu!

Renata Dancewicz prywatnie

Renata Dancewicz znana jest ze swojej bezkompromisowej natury i szczerości. Prywatnie jest mamą 20-letniego Jerzego.