Szymon Chodyniecki

i

Autor: materiały prasowe

NOWOŚCI MUZYCZNE

Szymon Chodyniecki zachwyca akustyczną wersją "Mamy siebie". Za takie brzmienia publiczność go uwielbia!

2023-11-13 15:46

Pamiętacie piosenkę "Sam na sam" z 2015 roku? To właśnie ją śpiewa Szymon Chodyniecki. Teraz artysta przedstawia akustyczną wersję swojego najnowszego singla, który nosi tytuł "Mamy siebie". To kolejny utwór w repertuarze, który reprezentuje bardziej emocjonalną stylistykę. To właśnie za takie brzmienia, słuchacze kochają go najbardziej!

Autor potrójnie platynowego hitu „Sam na sam” z 2015 roku - Szymon Chodyniecki, przedstawia akustyczną wersję swojego najnowszego singla zatytułowanego „Mamy siebie”. To kolejny utwór w repertuarze artysty, reprezentujący bardziej emocjonalną stylistykę, w której Szymon czuje się najlepiej, i poprzez którą zyskał sympatię publiczności. W nowej odsłonie ballady - wydanej oryginalnie 13 października 2023 roku, na pierwszy plan wysunięta została warstwa liryczna. Dzięki minimalistycznej aranżacji, słuchacz w jeszcze większym stopniu może skupić się na śpiewanym tekście. Szymon opowiada w swojej nowości o szczęściu odczuwanym przez mężczyznę,który trwa w relacji napędzanej prawdziwym uczuciem. Słowa piosenki można odczytać jako obietnicę wierności i wyraz jego wdzięczności za obecność tej jedynej osoby u boku, z którą idzie przez życie w niesłabnącej miłości oraz wzajemnym zrozumieniu. Rozczulające brzmienie skrzypiec w połączeniu z przyjemnymi, ciepłymi dźwiękami gitary akustycznej budują wyjątkowy klimat, pozytywnie nastrajający na obecne teraz długie, jesienne wieczory.

Oskar Cyms - Mój tata się rozpłakał… (SuperStar)

Szymon Chodyniecki - kim jest?

Szymon Chodyniecki jest polskim wokalistą, multiinstrumentalistą, autorem tekstów, kompozytorem i producentem muzycznym. Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczął wraz z powstaniem w 2009 roku rapowo-reggae’owego projektu South Blunt System, pod szyldem którego ukazały się dwa albumy studyjne – „I’m seeing” (2013) i „Potęga w czynie” (2014).

Prawdziwy rozkwit jego kariery nastąpił w czerwcu 2015 roku, kiedy to zadebiutował z solowym nagraniem „Sam na sam”. Piosenka szybko zyskała dużą popularność, odnotowując kilka milionów wyświetleń teledysku w krótkim czasie od premiery. Kompozycja dotarła również do 11. miejsca AirPlay – zestawienia najczęściej granych singli w polskich stacjach radiowych. 14 września 2016 roku Szymon otrzymał Potrójnie Platynową Płytę za jej cyfrową sprzedaż. 7 października 2016 roku światło dzienne ujrzał longplay „Przeciwności”, który promowały utwory: „Drogowskaz”, „Z całych sił” (status Złotej Płyty) i „Wyłącz stres”.

Katalog muzyczny Szymona Chodynieckiego zawiera również kilka niezależnie opublikowanych singli, tj. „Puste słowa” (2018), „Zadyma” (2020), „Radości moc” (2021), „Pada deszcz” (2022), „Femme fatale” (2023), a także trzy numery, napisane i zarejestrowane z okazji 10-lecia South Blunt System: „Nietykalni (X-lecie)” (2019), „Znak pokoju” (2020) i „L.A.” (2020). Szymon ma na swoim koncie dziesiątki zagranych koncertów oraz występy na największych branżowych wydarzeniach telewizyjnych.

Kto to śpiewa - dopasuj tytuł polskiej piosenki do wykonawcy!

Pytanie 1 z 11
Kto śpiewa piosenke "Trójkąty i kwadraty"?