Szymon Chodyniecki

i

Autor: materiały prasowe

NOWOŚCI MUZYCZNE 2024

Szymon Chodyniecki z muzyczną nowością! Kim jest "Bad Man", o którym śpiewa?

2024-06-21 15:43

W takiej odsłonie publiczność nie miała jeszcze okazji usłyszeć Szymona Chodynieckiego! Swoją premierę miał niedawno najnowszy singiel artysty, zatytułowany "Bad Man". To piosenka, w której popowy sznyt Szymona spotyka się z brzmieniami reprezentatywnymi dla muzyki soul i R&B, a tekst traktuje o wpływie wszystkich decyzji podjętych w przeszłości, na teraźniejszość i przyszłość.

Nic mnie nie zatrzyma, nie dogonisz mnie, ja jak trampolina odbijam każdy szmer - takimi słowami rozpoczyna się najnowszy kawałek Szymona Chodynieckiego! Utwór "Bad Man" może zostać niejednoznacznie odebrany przez różne grupy odbiorców. Część osób odczyta jego tekst jako próbę stawienia czoła przeszłości, a więc sytuacjom nieodwracalnym. Słowa te, zarówno pobudzą zmysły człowieka twardo stąpającego po ziemi, ale też ocucą wizjonera. Dla Szymona Chodynieckiego, autora warstwy lirycznej "Bad Mana", jej przekaz ma wymiar symboliczny. Jak stwierdził, patrząc dzisiaj na własną wersję sprzed 10 lat, nie mógłby być dla siebie autorytetem. Mając świadomość tego, co już miało miejsce oraz tego, gdzie jest obecnie - wie, że tu i teraz ma wszystko w swoich rękach.

Tę premierową kompozycję określić można spojrzeniem jej twórcy i producenta na gatunek soul/R&B, opakowany w szeroko rozumiany pop, który jest właściwym nośnikiem dla nowego kierunku twórczości Szymona Chodynieckiego. "Bad Man" nieprzypadkowo pełni rolę wspólnego mianownika dla wspomnianych, hip-hopowo-reggae’owych początków muzyka i jego późniejszej drogi pop.

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji The Voice of Poland. Mało kto dziś o tym pamięta!

- "Zaczynałem od muzyki z pogranicza rapu i reggae, czyli gatunków subkulturowych. To też wiąże się bezpośrednio z moimi korzeniami muzycznymi, o których oczywiście pamiętam i je szanuję. Zawsze jednak docelowo chciałem tworzyć pop i otworzyć się na nowe horyzonty muzyczne. Wymagało to zmian personalnych" – mówi Szymon.

Na przestrzeni ostatnich 9 lat solowej działalności artystycznej Szymon Chodyniecki znalazł się w posiadaniu Potrójnie Platynowej Płyty za cyfrową sprzedaż przebojowego singla "Sam Na Sam" (2015) oraz Złotej Płyty za hit "Z Całych Sił" (2016). Teledyski do jego najpopularniejszych nagrań w serwisie YouTube obejrzano łącznie ponad 35 mln razy. Wokalista i multiinstrumentalista ma na swoim koncie debiutancki album pt. "Przeciwności" (2016), w pracy nad którym wspierał go m.in. Paweł Marciniak – basista grupy Varius Manx. Szymon miał również okazję występować na najważniejszych wydarzeniach rodzimej sceny, tj. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy Polsat SuperHit Festiwal. Zagrał dziesiątki koncertów w całym kraju. Nieprzerwalnie pisze i produkuje nowe utwory – nie tylko dla siebie, ale też dla innych wykonawców. Współkomponował np. "Lustra" Natalii Szroeder.