Sylvia Novak

i

Autor: materiały prasowe Sylvia Novak

Sylvia Novak prezentuje nowy singiel. Światła miast na antenie Radia SuperNova!

2022-06-29 9:25

Światła miast to nowy singiel Sylvii Novak, który powstał we współpracy z Mikołajem Trybulcem. Opowieść o ghostingu – przelotnych i pozornych relacjach, które według Sylvii są coraz częstszym zjawiskiem. Współautorem tekstu jest TriKu (Tomasz Kulik), z którym Sylvia współpracowała także przy singlu Me gusta. Muzycznie utwór to elektroniczny pop, który idealnie wpisuje się w letni klimat.

Sylvia Novak pierwszy singiel Me gusta wydała w 2020 roku i od tego czasu utwór zyskał na You Tubie 1,2 mln wyświetleń. Następnie ukazało się kolejnych osiem utworów, których przyjęcie pozwoliło Sylvii myśleć o spełnieniu marzenia – nagraniu autorskiej płyty. Singiel Światła miast jest jej pierwszą zapowiedzią, a do jego nagrania Sylvia zaprosiła Mikołaja Trybulca.

Udział Mikołaja, którego bardzo cenię jest spory, bo nie tylko jest producentem całego utworu, ale również wspólnie komponowaliśmy muzykę do tego kawałka. Na pewno nadał piosence „iskrę” elektroniczną, która jest mi bardzo bliska i która pozwala poczuć, że mamy lato. – mówi Sylvia Novak.

Utwór w warstwie słownej jest opowieścią o relacjach, które trwają bardzo krótko i kończą się zanim dwie osoby zdążą się bliżej poznać.

Singiel „Światła miast” mówi o zjawisku ghostingu, które zauważam od pewnego czasu i które mnie porusza. Krótki termin ważności relacji, odchodzenie zamiast próby porozumienia – to coś, co staje się poniekąd normą i co według mnie nie jest dobre. Dlatego postanowiłam się w tej kwestii wypowiedzieć, ale kontrastując niełatwy temat lżejszą melodią. Lubię takie nieoczywiste połączenia, bo dzięki temu melodia sprawia, że na chwilę zapominamy o tym co boli i co nas czasem przerasta. - dodaje Sylvia.

Do utworu powstał klip do którego choreografię przygotował Tomek Nakielski, z którym Sylvia na co dzień trenuje taniec. Twórcą klipu jest ekipa WOW Pictures, która także pracowała z Sylvią przy klipie Me gusta. To jednak nie koniec niespodzianek. Premiera piosenki Sylvii Novak odbędzie się w najbliższą niedziele 3 lipca w liście Super 13 na antenie Radia SuperNova. 

Sylvia Novak - kim jest?

Sylvia Novak to piosenkarka, aktorka, której muzyka towarzyszy od dzieciństwa. Ukończyła I st. Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Uczęszczała także do „Szkoły piosenki” Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, a także do „AktoRstudio” Romy Gąsiorowskiej, w której pracowała nad śpiewem z Leną Frankiewicz. Od 5 lat uczy się śpiewu u Ani Bajak w „Szkole gospel”. W 2022 roku była uczestniczką Campu Songwriterskiego w Portugalii, organizowanego przez Fundację Music Export Poland wraz z takimi artystami z Polski jak: Swiernalis i TYNSKY. Dzięki temu doświadczeniu udało się Sylvii nawiązać relacje z producentami z Francji, Portugalii i Berlina, z którymi obecnie pracuje nad materiałem na pierwszą płytę.

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc