Ryszard Rynkowski

i

Autor: AKPA Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski - wiek, utwory, syn, żona, kariera, dzieci, piosenki, wzrost, Instagram

2023-06-09 12:06

Ryszard Rynkowski to polski piosenkarz, a także były wokalista zespołu Vox. Ile ma lat? Jak zaczęła się jego przygoda z muzyką? Od kiedy tworzy karierę solową? Najważniejsze informacje o Ryszardzie Rynkowskim, znajdziecie w naszym artykule.

Spis treści

  1. Ryszard Rynkowski - wiek, wzrost
  2. Ryszard Rynkowski - żona, dzieci
  3. Ryszard Rynkowski - piosenki
  4. Ryszard Rynkowski - Instagram

Ryszard Rynkowski - wiek, utwory, syn, żona, kariera, dzieci, piosenki, wzrost, Instagram: takie frazy są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę Google przez internautów. Kim jest Ryszard Rynkowski? To oczywiście bardzo ceniony polski piosenkarz, kompozytor, pianista, melorecytator i aktor. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się jeszcze w dzieciństwie. To właśnie wtedy uczył się gry na fortepianie, najpierw u organisty z rodzinnej parafii, a następnie w podstawowej szkole muzycznej. W kolejnych latach śpiewał w amatorskich zespołach Elbląga, a w liceum prowadził nawet kabaret. W latach 1978-1987 Ryszard Rynkowski był wokalistą zespołu Vox, a później rozpoczął karierę solową, która trwa do dziś.

Szybkie pytania - Borysewicz

Ryszard Rynkowski - wiek, wzrost

Ile lat ma Ryszard Rynkowski? Wokalista urodził się 9 października 1951 w Elblągu. W 2023 roku skończy 72 lata. Internautów ciekawi także to, ile wzrostu ma Ryszard Rynkowski? Muzyk należy do grona wysokich mężczyzn i mierzy około 188 cm wzrostu.

Ryszard Rynkowski - żona, dzieci

Kim jest żona Ryszarda Rynkowskiego? Muzyk w 2006 roku ożenił się z Edytą, z którą ma syna, Ryszarda juniora (ur 2008). Edyta jest jego drugą żoną, bowiem gdy Rynkowski miał 22 lata, poślubił Hannę z zawodu dziennikarkę, z którą ma córkę, Martę (ur 1978). Pierwsza żona Ryszarda zmarła w 1996 roku. Muzyk ma dwóch wnuków.

ZOBACZ TAKŻE: Tym gwiazdom nie wyszedł własny biznes. Niektórzy popadli w długi

Ryszard Rynkowski - piosenki

Jakie piosenki śpiewa Ryszard Rynkowski? Muzyk ma na swoim koncie wiele dzieł. Do tych najpopularniejszych należą kawałki takie jak:

  • Dziewczyny lubią brąz
  • Urodziny
  • Za młodzi, za starzy
  • Wypijmy za błędy
  • Nie budźcie marzeń ze snu
  • Szczęśliwej drogi już czas

Ryszard Rynkowski - Instagram

Ryszard Rynkowski nie ma Instagrama. Jego fanpage można znaleźć natomiast na Facebooku.

Sonda
Lubisz muzykę Ryszarda Rynkowskiego?