Roksana Węgiel

i

Autor: AKPA Roksana Węgiel

Roksana Węgiel zmagała się z depresją! Wszystko przez ludzi z którymi pracowała

2023-03-13 12:43

Roksana Węgiel to prawdziwa gwiazda polskiej sceny muzycznej, która dorastała na naszych oczach. Odkąd pojawiła się w The Voice Kids jest na świeczniku wielu osób czy to w telewizji, czy też w internecie. Teraz wyszło na jaw, że artystka zmagała się z depresją i potrzebowała pomocy, a wszystko przez ludzi z którymi pracowała.

Roksana Węgiel od najmłodszych lat obecna jest w show biznesie. Wszystko zaczęło się jeszcze przed The Voice Kids, gdy będąc małą dziewczynką wystąpiła w programie Petersburski Music Show, a także w teledysku zespołu disco polo Rompey - Mam obsesję. Mimo iż z roku na rok osiągała wiele sukcesów, wygrywając między innymi pierwszą edycję The Voice Kids, czy też Eurowizję Junior 2018, to okazuje się, że dorastanie na oczach milionów Polaków i zagranicznych fanów, było dla niej sporym wyzwaniem. Masa wywiadów, plotek, spekulacji, pytania o prywatność, blaski fleszy, wymagające i stresujące sytuacje, przygniatały ją w niektórych momentach jej kariery. Mimo iż jest jedną z jaśniejszych gwiazd w polskiej branży muzycznej i milionerką, okazuje się że chorowała na depresję!

Od Małych Gigantów po Eurowizję Junior. Jak teraz wygląda Alicja Rega?

Szybkie pytania - Roksana Węgiel

Roksana Węgiel - depresja

Roksana Węgiel po raz pierwszy zdecydowała się na szczerą rozmowę, w której wyjawiła że chorowała na depresję. Wszystko odbyło się podczas wywiadu u Żurnalisty, gdzie artystka zdradziła między innymi że swój pierwszy milion zarobiła w wieku 17 lat, a także że nie miała łatwo w swojej karierze. Przez pracę z nieodpowiednimi ludźmi nabawiła się depresji i potrzebowała pomocy.

- Miałam taki moment, że po paru latach nieustannej rutyny, musiałam powiedzieć „stop„, bo w sumie też wydarzenia, które się gdzieś tam zadziały przy pracy z nieodpowiednimi ludźmi, wpędziły mnie w zły stan psychiczny (…) Zły stan psychiczny to znaczy depresja. Nieodpowiedni ludzie? Ludzie, z którymi pracowałam po „The Voice Kids”, jako wytwórnia – wyznała w wywiadzie u Żurnalisty.

To jednak nie koniec. Roksana Węgiel przyznała, że wszystko wydarzyło się po wydaniu piosenki "Lay Low".

- Tak, myślę, że to była wielka presja, ogromna presja dla tak młodej osoby. Dużo hejtu. Ja tak zawsze sobie wmawiałam, że się nie przejmuję hejtem, ale w pewnym momencie wylało się na mnie tego sporo, przy premierze singla "Lay Low", i wtedy naprawdę mnie to uderzyło. Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło. Te komentarze wracały do mnie w najgorszych momentach

Na szczęście Roksana Węgiel mogła liczyć na swoją mamę, która pełniła rolę jej prywatnego psychologa. Dodatkowo piosenkarka znalazła ukojenie w modlitwie, która w tym złym czasie bardzo jej pomogła. Pamiętajmy, że każdy z nas jest tylko człowiekiem, którego można zranić nawet w najmniej oczywisty sposób. Hejt jest w ostatnim czasie bardzo popularny w mediach społęcznościowych i trzeba z nim walczyć, a przede wszystkim uświadamiać społeczność, że jest bardzo krzywdzącym zachowaniem.

Sonda
Czy w swoim życiu miałeś kiedykolwiek depresję?