Preludium - premiera kolejnego singla Joanny Dudkowskiej.

i

Autor: materiały prasowe

PREMIERA

Preludium - premiera kolejnego singla Joanny Dudkowskiej. Ten numer promuje jej autorską płytę!

2024-02-23 15:13

Do serwisów streamingowych i rozgłośni radiowych trafia „Preludium” Joanny Dudkowskiej. Nagranie poprzedza kompletny album polskiej basistki, którego premiera planowana jest na jesień2024 roku.

„Preludium” to współczesna, oryginalna odsłona suity Jana Sebastiana Bacha. Niezwykle świeża i dynamiczna w formie interpretacja łącząca klasykę, wyjątkowe brzmienie gitary basowej i energetyczną elektronikę. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu dzieło dawnego mistrza zyskuje zupełnie nowy wymiar. W komponowaniu i aranżacji „Preludium” Joannę Dudkowską wsparł znany pianista - Adam Bieranowski.

Singiel jest ilustrowany teledyskiem zrealizowanym przez uznanych twórców - Janusza Tatarkiewicza (profesora i wykładowcę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu) i Grzegorza Leszczyńskiego. Klip można interpretować na różne sposoby, ale stoi za tym pewna historia, opowieść o życiu Joanny – basistki, która przeszła ciekawą, niezwykłą drogę do momentu, w którym jest teraz.

- Cztery całkowicie odmienne od siebie stylizacje, w których pojawiam się w teledysku, symbolizują moją drogę artystyczną – mówi Joanna Dudkowska. - Od bieli („czystej karty”), poprzez muzyka sesyjnego aż po świadomąkompozytorkę i lidera. Efektem tej ewolucji jest mój własny band i autorska płyta, nad którą właśnie pracuję.

Marcin Maciejczak i Luna to przyjaciele. Tak skomentował jej piosenkę na Eurowizję!

Teledysk do utworu "Preludium" został dostrzeżony i opublikowany przez największy, światowy portal branżowy Bass the World, gdzie obejrzało go ponad 1100 000 widzów.

Album, nad którym pracuje Joanna Dudkowska będzie podsumowaniem jej dotychczasowej drogi muzycznej - swoistym muzycznym portretem i pamiętnikiem, efektem muzycznych doświadczeń, poszukiwań i inspiracji przefiltrowanych przez jej wrażliwość i wyobraźnię. Eklektyczna w warstwie gatunkowej płyta będzie zawierała elementy popu, jazzu, funku, bluesa i rapu. Pojawią się tu zarówno utwory instrumentalne, jak i wokalne, nagrane wspólnie z nieoczekiwanymi gośćmi pochodzącymi z różnych muzycznych światów. Stały skład projektu Joanna Dudkowska tworzy wraz z pianistą Mateuszem Urbaniakiem (prywatnie jej mężem), perkusistą Mikołajem Lisowskim i amerykańskim gitarzystą i wokalistą Chuciem Frazierem. Wśród zaproszonych gości są m.in. legendarny wokalista Budki Suflera - Felicjan Andrzejczak i uznany gitarzysta rockowy Wojciech Hoffmann.

Joanna Dudkowska jest wszechstronną i doskonale wyedukowaną artystką realizującą się jako gitarzystka basowa, ale również kompozytorka, autorka tekstów i producentka.