Nocny Stróż

i

Autor: materiały prasowe

Nocny Stróż prezentuje piosenkę Razem Uda Się. Fani "fajny kawałek"

2022-06-03 13:17

Zespół Nocny Stróż prezentuje nową piosenkę, która powstała we współpracy z Andrzejem Krzywy. Mowa o utworze zatytułowanym Razem uda się, który opowiada o męskiej przyjaźni i o tym, że pomimo upływu czasu i tego, że nie widujemy się ze sobą codziennie to w głębi duszy nie zmieniamy się. Sprawdźcie szczegóły.

Zespół Nocny Stróż powstał w 1997 roku. Jego założycielem był Michał Witkowski, który zaprosił do współpracy wokalistę Michała Gęsikowskiego. Zespół od początku grał własne kompozycje utrzymane w klimacie pop rockowym i zawsze stawiał na, tak zwane, "piosenki radiowe". Od tamtej pory zespół zdobył wiele nagród w ogólnopolskich przeglądach muzycznych. W 2001 roku zespół zawiesił działalność. Muzycy zaczęli działać w różnych solowych projektach. W 2003 roku Michał Gęsikowski wziął udział w telewizyjnym programie talent show o nazwie "Idol", gdzie doszedł do finału trzeciej edycji programu.

W roku 2020 panowie podjęli decyzję o powrocie na scenę zespołu "Nocny Stróż". Do projektu zaprosili byłego basistę Nocnego Stróża Piotra Sierackiego, producenta i klawiszowca Zbigniewa Florka ex Quidam oraz Mateusza Senderowskiego perkusistę zespołu Kobranocka. W tym składzie zespół zarejestrował w studiu 11 utworów na debiutancką płytę zespołu Nocny Stróż pod tytułem "W którą stronę"

Szybkie Pytania Nowator

Nocny Stróż i Andrzej Krzywy - Razem Uda Się

Pierwszym singlem z płyty jest utwór „Razem uda się”, do którego tekst napisał jeden z mistrzów słowa - Marek Dutkiewicz. W piosence gościnne wystąpił Andrzej Krzywy z De Mono. Linie gitary basowej na krążku do tej piosenki zarejestrował wybitny muzyk Filip Sojka. Piosenka opowiada o męskiej przyjaźni i o tym, że pomimo upływu czasu i tego, że nie widujemy się ze sobą codziennie to w głębi duszy nie zmieniamy się. Cały czas jest w nas to samo szaleństwo, młodość, głód przygody i radości z ponownego, wspólnego spotkania.

Utwór ma na celu obudzić w słuchaczach ducha przeszłości ich starych przyjaźni... Autorzy liczą, że piosenka zainspiruje odbiorców do sięgnięcia po telefon i skontaktowania się ze swoimi dawno niewidzianymi przyjaciółmi.