Najfajniejszy  Zwierzak

i

Autor: red

Masz zwierzaka lub chcesz być jego opiekunem? Posłuchaj podcastu Najfajniejszy Zwierzak w Radiu SuperNova

2023-03-02 15:38

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, podobnie jak kot. Jesteś opiekunem takiego zwierzaka? A może myślisz nad adopcją lub nad zakupem pupila do domu? Koniecznie posłuchaj podcastu Najfajniejszy Zwierzak w Radiu SuperNova. Czeka na Ciebie kilka ważnych odcinków, z których wyniesiesz niesamowitą wiedzę na temat opieki nad zwierzętami i nie tylko!

1. Wybieramy pupila dla siebie i swojej rodziny. Eksperci: A. Fijołek, R. Lipińska, A. Sitkiewicz

Pies, kot, a może rybki? A jeśli pies to jaki – ze schroniska kundelek czy „rasowiec” z hodowli? Zwierzak młody i aktywny czy raczej starszy i spokojny? Radzimy, co wziąć pod uwagę przy „szukaniu” nowego członka rodziny i obalamy powszechnie panujące mity na temat „idealnego” pupila dla dziecka czy „zwierzaków łatwych i tanich w utrzymaniu”.

2. Czy to dobry pomysł, by mieć w domu kilka kotów i psów oraz inne zwierzęta? Eksperci: A. Fijołek, R. Lipińska, A. Sitkiewicz

Jeden czworonóg to za mało? Masz chęć stworzyć stadko z kilku psów, kotów itp.? Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, czyli tak, by „żadne zwierzę ani człowiek” na tym nie ucierpiało. Albo: Podpowiadamy, jak zrobić to z głową, czyli tak, by proces adaptacji przeszedł dla zwierząt i domowników bezstresowo, a w domu panowały harmonia i spokój.

3. Kupić psa lub kota czy raczej adoptować? Eksperci: A. Fijołek, R. Lipińska, A. Sitkiewicz

Dobra hodowla, czyli jaka? Dlaczego nie kupować zwierząt z pseudohodowli? Dlaczego warto adoptować czworonoga? Nie tylko na te pytania odpowiadają eksperci. Radzą też, jak przeprowadzić proces adopcji, by nie odbił się negatywnie na psie czy kocie, jak postępować z pupilem w domu i jakich błędów się wystrzegać. Dzięki temu ułatwimy zwierzęciu zaaklimatyzowanie się u nas i nawiążemy  z nimi silniejszą więź.

4. Pies od szczenięcia po dorosłość – opieka idealna. Eksperci: D. Wasilewicz, A. Fijołek, T. Krzewniak

Dowiesz się, jak przygotować dom na przyjęcie szczeniaczka czy dorosłego adoptowanego psa. Zastanawiasz się, dlaczego warto poddać pupila sterylizacji? Nasi eksperci odpowiedzą na to pytanie oraz będą radzić,  jak żywić pupila, jaką profilaktykę stosować, by zapewnić mu zdrowie ciała i ducha. Czy warto stosować suplementy diety, a jeśli tak, to kiedy? Podpowiadamy też, jak poznać po subtelnych objawach, że pies jest chory i kiedy wymaga natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii.

5. Kot od kociaka po dorosłość – opieka idealna. Eksperci: D. Wasilewicz, A. Fijołek, T. Krzewniak

Dowiesz się, jak przygotować dom na przyjęcie kociaka czy dorosłego adoptowanego kota. Zastanawiasz się, dlaczego warto poddać pupila sterylizacji? Nasi eksperci odpowiedzą na to pytanie oraz będą radzić,  jak żywić pupila, jaką profilaktykę stosować, by zapewnić mu zdrowie ciała i ducha. Czy warto stosować suplementy diety, a jeśli tak, to kiedy? Podpowiadamy też, jak poznać po subtelnych objawach, że kot jest chory i kiedy wymaga natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii.

6. Pies i kot – prawidłowa opieka w starszym i podeszłym wieku. Eksperci: D. Wasilewicz, A. Fijołek, T. Krzewniak

Nasze koty i psy żyją coraz dłużej! Dowiedz się, jak się opiekować pupilem, by żył długo zachował sprawność i dobre samopoczucie. Eksperci radzą, jak żywić, jak spacerować i jaka profilaktykę zdrowotną stosować.

7. Psy – jak spacerować z psem, zasady integrowania psa z psami, ludźmi środowiskiem. Eksperci: A. Fijołek, R. Lipińska, A. Sitkiewicz

Dowiedz się, jak powinien wyglądać idealny spacer z psem! Choć wydaje się to proste – wielu opiekunów popełnia błędy, których konsekwencją bywają problemy z zachowaniem się psa. Idealny pies – czyli spokojny, zrównoważony, pewny siebie, potrafiący zachować się w różnych sytuacjach. Posłuchaj, jak osiągnąć taki efekt!

8. Psy z problemami behawioralnymi. Eksperci: A. Fijołek, R. Lipińska, A. Sitkiewicz

Agresja, niszczenie rzeczy w domu, załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu? Na wszystko jest rada, mówią nasi eksperci!

9. Koty – prawidłowa opieka i problemy behawioralne. Ekspert: A. Kondrasiuk

Czy lepiej wziąć do domu kociaka czy kota dorosłego? Jak go przyjąć pod swój dach, by wszystko poszło gładko? Czy wprowadzenie do domu kolejnego kota to dobry pomysł? Co zrobić, by nawiązać z naszym pupilem głęboką więź? Jak sobie radzić, gdy kot zaczyna sprawiać problemy? Na te oraz wiele innych pytań odpowie nasz ekspert, koci behawiorysta, który o kotach wie wszystko!

Listen to "Najfajniejszy Zwierzak" on Spreaker.