Blanka na Eurowizji 2023

i

Autor: Chloe Hashemi/EBU Blanka na Eurowizji 2023

Które miejsce w półfinale Eurowizji 2023 zajęła Polska? Na którym miejscu Blanka?

2023-05-12 14:23

Blanka ze swoją piosenką Solo dała czadu na Eurowizji 2023. Czy to wystarczyło, by awansować do wielkiego finału i zająć w nim wysokie miejsce, a może nawet wygrać? Wyniki drugiego półfinału są już znane. Sprawdźcie, czy wiadomo na którym miejscu po głosowaniu widzów, znalazła się reprezentantka Polski ze słynnym "bejba its kajna krejza".

Które miejsce zajęła Polska na Eurowizji 2023? Czy Blanka przeszła do finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która przegapiła drugi półfinał. Eurowizja trwa w najlepsze, a przed nami gorący finał, który odbędzie się już w sobotę 13 maja. Na scenie pojawią się wtedy przedstawiciele 26 krajów - w tym 20 uczestników półfinałów, Wielka Piątka i ubiegłoroczny zwycięzca konkursu, czyli Ukraina. Czy w tym gronie znalazła się także Polska? Przypomnijmy, że nasz kraj reprezentowała Blanka Stajkow z piosenką Solo. Choć po polskich preselekcjach, artystka musiała mierzyć się z ostrą krytyką na temat swojej piosenki i wokalu, to pokazała wszystkim, że ma do siebie ogromny dystans. Udowodniła to szczególnie podczas Ceremonii Otwarcia Konkursu, gdzie na czerwonym dywanie zapozowała w zielonej sukni z ogromnym napisem "BEJBA".

ZOBACZ TAKŻE: Czy Blanka to Polka? Reprezentantka Polski ma zagraniczne korzenie!

Oni też reprezentowali Polskę na Eurowizji!

Eurowizja 2023 wyniki 2 półfinału

Miejsce Polski na Eurowizji 2023 w drugim półfinale zastanawia wszystkich. Czy Blanka zajęła najwyższą od lat pozycję? A może wygrała i dostała się do finału? Wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2023 poznaliśmy późnym wieczorem w czwartek 11 maja. Jak się okazuje zostały one podawane w kolejności losowej, a punkty z głosowania widzów nie są podawane do wiadomości publicznej. Opublikowanie wyników głosowania, a także zajęte miejsce danego kraju na Eurowizji odbywa się dopiero po wielkim finale konkursu. Poniżej przedstawiamy wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2023:

  1. Albania
  2. Cypr
  3. Estonia
  4. Belgia
  5. Austria
  6. Litwa
  7. Polska
  8. Australia
  9. Armenia
  10. Słowenia

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2023 - kto w finale? Kto zaśpiewa 13 maja? [WYNIKI]

Sonda
Podobał Ci się występ Blanki podczas drugiego półfinału konkursu Eurowizja 2023?
Listen on Spreaker.