Jamala

i

Autor: screen z Instagram/@jamalajaaa Jamala

Jamala - wiek, wzrost, Taniec z Gwiazdami, mąż, dzieci, Ukraina, Eurowizja, Instagram

2023-05-13 21:10

Kim jest Jamala, która wystąpi w 13. edycji Tańca z Gwiazdami? O tej artystce zrobiło się bardzo głośno w naszym kraju! Okazuje się, że Jamala jest niesamowicie popularną i lubianą gwiazdą w Ukrainie. Jakie sukcesy ma na swoim koncie? Jak wygląda jej życie prywatne? Najważniejsze informacje na jej temat, znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Jamala - wiek, wzrost
  2. Jamala - mąż, rodzina
  3. Jamala - Eurowizja 2016
  4. Jamala - Taniec z Gwiazdami
  5. Jamala - Instagram

Jamala - wiek, wzrost, Taniec z Gwiazdami, mąż, dzieci, Ukraina, Eurowizja, Instagram: takie frazy są najczęściej wyszukiwane w sieci. Jamala, a właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa to ukraińska piosenkarka, aktorka i autorka tekstów krymskotatarskiego pochodzenia, której skalę głosu ocenia się aż na cztery oktawy. Artystka urodziła się w Kirgistanie, dokąd część jej przodków została wysiedlona w trakcie rządów Stalina. Po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę rodzina Jamali powróciła na Krym. Muzyka w jej życiu jest od małego. Piosenkarka mając 10 lat po raz pierwszy wzięła udział w profesjonalnej sesji nagraniowej, a pięć lat później zadebiutowała na profesjonalnej scenie muzycznej.

Jamala jest niesamowicie ważną i popularną postacią w swoim kraju. Nie dość, że wygrała Eurowizję 2016 to jeszcze zasiadła w roli trenerki w ukraińskiej wersji The Voice Kids. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

ZOBACZ TAKŻE: Jamala z Ukrainy w Tańcu z Gwiazdami. Artystka już wcześniej była gwiazdą polskiej telewizji!

Sara James ze złotym przyciskiem w Amerykańskim Mam Talent

Jamala - wiek, wzrost

Ile lat ma Jamala? Ukraińska piosenkarka urodziła się 27 sierpnia 1983 w Oszu. Jak łatwo można obliczyć, w 2022 roku artystka będzie świętować swoje 39. urodziny. Internautów interesuje również to, ile wzrostu ma Jamala? To żadna tajemnica. Z informacji zamieszczonych w sieci, możemy dowiedzieć się, że gwiazda z Ukrainy mierzy 173 cm wzrostu.

Jamala - mąż, rodzina

Życie prywatne gwiazd zawsze budzi zainteresowanie wśród internautów. Okazuje się, że Jamala wzięła ślub 26 kwietnia 2017 roku i wyszła za Sejta-Bekira Sulejmanowa. Para ma dwóch synów: Emira-Rachmana, który przyszedł na świat w 2018 roku i Selima-Girai, który urodził się w 2020 roku. Podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku, Jamala wraz rodziną opuściła Ukrainę i początkowo schroniła się w Rumunii, a później w Turcji.

Jamala - Eurowizja 2016

Jamala w 2016 roku pozytywnie przeszła ukraińskie eliminacje do Eurowizji. Wokalistka reprezentowała swój kraj na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokcholmie z utworem 1944. W piosence został poruszony temat deportacji Tatarów krymskich właśnie w 1944 roku. Jamala 12 maja wystąpiła w drugim półfinale konkursu i z drugiego miejsca awansowała do finału Eurowizji 2016, który wygrała po zdobyciu 534 punktów.

Jamala - Taniec z Gwiazdami

Jamala dołączyła do uczestników najnowszej 13. edycji Tańca z Gwiazdami i tańczyła w parze z Jacekiem Jeschke. Niestety para pożegnała się z show w 6. odcinku, który miał swoją emisję 3 października 2022 roku. Warto również wiedzieć, że Jamala w 2012 roku występowała w ukraińskiej wersji Tańca z Gwiazdami i będąc w parze z Antonem Nesterką, zajęła dziewiąte miejsce.

ZOBACZ TAKŻE: Jamala z Ukrainy uczestniczką Tańca z Gwiazdami. Internauci 'jej udział w programie nie jest fair'

Sonda
Czy Jamala wygra 13. edycję Tańca z Gwiazdami?

Jamala - Instagram

Jamala jest aktywna na Instagramie. Znajdziecie ją bez problemu wpisując w lupkę jej oficjalny nick @jamalajaaa. Ukraińską gwiazdę obserwuje ponad milion osób!