Maja Krzyżewska

i

Autor: Corinne Cumming / EBU / junioreurovision.tv

GŁOSOWANIE

Zasady głosowania na Eurowizji Junior 2023. Czy można oddać głos na Polskę?

2023-11-26 16:14

Finał konkursu Eurowizji Junior 2023 coraz bliżej, a w związku z zeszłorocznym zwycięstwem Lissandro, Francja jest organizatorem tego wydarzenia. Polskę reprezentuje Maja Krzyżewska z piosenką "I Just Need a Friend". Jak wygląda głosowanie na Eurowizji Junior 2023? Czy Polacy mogą oddawać głosy na swój kraj? Sprawdźcie najważniejsze informacje.

Zasady głosowania podczas Eurowizji Junior 2023 ciekawią wiele osób, a przede wszystkim to czy można głosować na swój kraj. Już w niedzielę 26 listopada odbędzie się wielki finał 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Spośród 16 uczestników zostanie wybrany jeden, który dzięki głosom widzów i jurorów stanie na podium i wpisze się do listy zwycięzców Eurowizji Junior. Polskę na tegorocznym konkursie reprezentuje 12-letnia Maja Krzyżewska z piosenką "I Just Need a Friend", która została stworzona przez Patryka Kumóra, Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka i Carlę Fernandes. Eurowizja Junior 2023 odbywa się we Francji, a dokładnie w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu. Miejscem konkursu jest 9-tysięczna hala Palais Nikaïa. Dlaczego akurat tam? Konkurs organizowany jest we Francji ze względu na ubiegłorocznego zwycięzcę Lissandro, który z piosenką "Oh Maman!" otrzymał 203 punktów, co pozwoliło mu prześcignąć Armenię i Gruzję i stanąć na podium.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejność występów na Eurowizji Junior 2023. Która jest Polska?

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja Junior 2023 - GŁOSOWANIE, ZASADY

Jak głosować na swojego faworyta w konkursie Eurowizji Junior 2023? Czy Polacy mogą głosować na swoją reprezentantkę Maję? Głosowanie na Eurowizji Junior 2023 podzielone jest na dwa etapy. Pierwsze rozpoczyna się w piątek 24 listopada, a zakończy chwilę przed rozpoczęciem finału, czyli w niedzielę 26 listopada o godzinie 15:56. Następny etap głosowania ruszy zaraz po ostatnim występie na żywo, czyli po występie Holandii. Internauci będą mogli oddawać głosy na swoich faworytów na stronie vote.junioreurovision.tv. Wiele osób zastanawia także czy Polska może głosować na swój kraj i tu odpowiedź jest prosta - tak. Tylko w przypadku Eurowizji dla dorosłych, głosowanie na swój kraj jest niemożliwe. Warto również wiedzieć, że głosowanie online jest całkowicie darmowe.