Gang Zielonej Rękawiczki

i

Autor: materiały prasowe Netflix

Polska komedia

Gang Zielonej Rękawiczki powraca z nowymi przygodami! Zobacz zwiastun i pierwsze zdjęcia z drugiego sezonu serialu Netflixa

2024-06-19 14:50

Polska komedia, która jesienią 2022 roku podbiła serca widzów, już 17 lipca powraca z drugim sezonem. Zobaczymy w nim kolejne brawurowe przedsięwzięcie trzech nieuchwytnych gangsterek – Kingi, Zuzy i Alicji – oraz ich wiernych towarzyszy z Drugiego Domu. Bo w przestępczym biznesie nie przechodzi się na emeryturę!

W nadchodzącym sezonie Gangu Zielonej Rękawiczki przeniesiemy się w Bieszczady, do kryjówki niezawodnego trio (Małgorzata Potocka, Magdalena Kuta i Anna Romantowska), które złożyło uroczystą deklarację przejścia na legalną drogę życia. Sielanka nie trwa długo – kiedy syn Zuzy wpada w kłopoty, przyjaciółki muszą wrócić na przestępcze tory.

Wszak to w rodzinie i przyjaźni siła, cel uświęca środki, a z policją się nie gada.

Iskrą, która zapali gang do ponownego działania okaże się nieznoszący sprzeciwu szef lokalnej mafii, Krzysztof Masarz, który potrafi łamać nie tylko serca (Krzysztof Tyniec). Przyjaciółki nie będą działały w próżni – w pościg za nimi ruszą m.in. wierzący w życie pozagrobowe policjant Alfred (Mirosław Zbrojewicz) i przygotowująca się do nowej roli życiowej Gujska (Karolina Rzepa).

Tyle za koncert bierze T.LOVE. Lepiej usiądźcie! Muniek Staszczyk nieźle zarabia

Działania gangu nie ujdą również uwadze próbującej zbawić świat seniorce Marii (Mirosława Maludzińska), osadzonej w więzieniu oszustce (Beata Bandurska) i dwóm mężczyznom związanym z Kingą - Igorowi (Andrzej Grabowski) i Henrykowi (Olgierd Łukaszewicz). Do ich gry włączą się również pasjonat muzyki Lucjan (Michał Urbaniak) i nieśmiała malarka (Katarzyna Figura).

Najświeższy zwiastun prezentuje przedsmak wyzwań, którym będą musiały sprostać bohaterki wraz z szerokim gronem popleczników, zdrajców i jawnych antagonistów. Zmuszone do przywdziania zakurzonych zielonych rękawiczek przyjaciółki, wraz z ekipą złaknionych życia seniorów, przeprowadzą skok, o którym do tej pory im się nie śniło. Na… Galerię Narodową.

Reżyserami drugiego sezonu są Bartosz Kruhlik i Antonio Galdamez, natomiast nad scenariuszem pracowali Bartosz Kozera i Hanna Węsierska. Za produkcję ponownie odpowiada Baboo Production.

Gang Zielonej Rękawiczki - informacje o produkcji

Opis: Po ucieczce w Bieszczady, Gang Zielonej Rękawiczki postanawia raz na zawsze zawiesić swoje zielone rękawiczki na kółku. Jednak kiedy syn Zuzy wpada w kłopoty ze znanym gangsterem, złodziejki muszą wyjść z ukrycia i stawić czoła bezwzględnemu przeciwnikowi. Zmuszone do działania przyjaciółki, wraz z ekipą seniorów przeprowadzą brawurowy skok, tym razem na Galerię Narodową.

Obsada: Małgorzata Potocka, Anna Romantowska, Magdalena Kuta, Krzysztof Tyniec, Beata Bandurska, Karolina Rzepa, Mirosław Zbrojewicz, Rafał Maćkowiak, Andrzej Grabowski, Michał Urbaniak, Katarzyna Figura, Mirosława Maludzińska, Olgierd Łukaszewicz, Elżbieta Karkoszka, Józef Duriasz, Elżbieta Gaertner, Wojciech Duryasz, Zdzisław Wardejn, Tomira Kowalik, Olga Miłaszewska, Klaudia Halejcio

Reżyseria: Bartosz Kruhlik, Antonio Galdamez

Scenariusz: Bartosz Kozera, Hanna Węsierska

Producentki: Magdalena Jaworska, Daria Drzewiecka

Produkcja: Baboo Production

Rodzaj: serial

Gatunek: komedia

Data premiery: 17 lipca 2024 r.