Eurowizja Junior

i

Autor: materiały prasowe Putting/EBU Eurowizja Junior

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i w jakim kraju? Kto reprezentuje Polskę?

2022-12-11 16:05

Eurowizja Junior 2022 zbliża się coraz większymi krokami. Gospodarzem kolejnej, w sumie już 20. edycji wydarzenia będzie Armenia, a to wszystko za sprawą Maleny, która stała się zwyciężczynią poprzedniej odsłony Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu. Gdzie i kiedy odbędzie się muzyczne wydarzenie? Kto reprezentuje Polskę? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Eurowizja Junior 2022 - kto z Polski? Kiedy odbędzie się konkurs? Tych i innych informacji na temat tegorocznej Eurowizji Junior poszukuje wiele osób. Przed nami 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się już w grudniu 2022 roku. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Armenii, a to wszystko za sprawą Maleny, która w 2021 roku w Paryżu wyśpiewała sobie zwycięstwo dzięki piosence Quami Quami. Przypomnijmy, że Polskę reprezentowała wtedy Sara James z numerem Somebody i dzięki głosom widzów i jurorów, znalazła się na drugim miejscu z niewielką różnicą punktów od zwyciężczyni.

Sara James z ogromnym wyróżnieniem. Jej zdjęcie pojawiło się na ulicach w USA!

Chociaż do finału zostało jeszcze trochę czasu, to niektóre kraje intensywnie przygotowują się do muzycznego wydarzenia. Najbardziej pospieszyła się Gruzja, która w połowie kwietnia poprzez format "Ranina" wybrała swojego reprezentanta. Kraj te reprezentować będzie Miriam Bigvava. Kto z Polski poleci do Armenii na Eurowizję Junior 2022? Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs? Znamy szczegóły!

Sara James ze złotym przyciskiem w Amerykańskim Mam Talent

Eurowizja Junior 2022 - DATA, MIEJSCE

Kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2022? Data i miejsce wydarzenia jest już znane! 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, odbędzie się 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu (Demirchyan Arena).

Eurowizja Junior 2022 - kto z Polski?

Kto z Polski na Eurowizję Junior 2022? Eliminacje do konkursu odbyły się poprzez specjalną edycję programu Szansa na Sukces. Wiemy już, że do Armenii leci 11-letnia Laura Bączkiewicz z piosenką To The Moon.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2022 - kim jest reprezentantka Polski Laura Bączkiewicz? To ona jedzie do Armenii

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022?

Eurowizja Junior 2022 - PAŃSTWA, UCZESTNICY

Kto bierze udział w Eurowizji Junior 2022? Do tej pory do udziału w konkursie, zgłosiło się 10 państw. Lista na bieżąco będzie aktualizowana, dlatego śledźcie nas uważnie. Podczas Eurowizji Junior 2022 o nagrodę główną powalczą:

  • Armenia
  • Bułgaria
  • Francja
  • Gruzja
  • Hiszpania
  • Holandia
  • Irlandia
  • Macedonia Północna
  • Polska
  • Portugalia
Listen to "LAURA BĄCZKIEWICZ PRZED FINAŁEM EUROWIZJI JUNIOR (SuperNova o muzyce)" on Spreaker.