Eurowizja 2023

i

Autor: Nick Robinson / BBC Eurowizja 2023

Eurowizja 2023 - głosowanie z Polski. Jak głosować w finale na faworytów konkursu?

2023-05-13 23:42

Eurowizja 2023 odbywa się w dniach 9, 11 i 13 maja. Jak głosować na swojego faworyta? Czy Polacy mogą oddawać głos na reprezentantkę naszego kraju? Okazuje się, że tegoroczne głosowanie będzie całkiem inne. O tym kto wszedł do wielkiego finału decydowali wyłącznie widzowie konkursu. Sprawdźcie jak głosować w finale Eurowizji 2023!

Jak głosować w finale Eurowizji 2023? Zasady głosowania są już znane! Eurowizja 2023 odbywa się w dniach 9, 11 i 13 maja. Pierwsze dwa dni to półfinały konkursu, zaś w sobotę 13 maja odbędzie się wielki finał podczas którego poznamy zwycięzcę. Kto to będzie? Przypomnijmy, że w tym roku w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji brało udział 37. państw - w tym oczywiście Polska. Eurowizja odbywa się w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Liverpoolu. Prestiżowe wydarzenie poprowadzą Julia Saninę, Hannah Waddingham i Alesha Dixon. Dodatkowo w finale zobaczymy w roli prowadzącego brytyjskiego komentatora oraz osobowość telewizyjną - Grahama Nortona. Eurowizja 2023 odbywa się pod hasłem United by Music. Skąd ten pomysł? Zjednoczeni przez muzykę to slogan 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, który BBC organizuje w imieniu Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Polska jest w FINALE Eurowizji 2023? WYNIKI drugiego półfinału są już znane!

Oni też reprezentowali Polskę na Eurowizji!

Eurowizja 2023 FINAŁ - jak głosować? [NUMER SMS]

Jak głosować w finale Eurowizji 2023? Jakie są zasady głosowania z Polski? Jeśli chcemy oddać głos na swojego faworyta w finale wystarczy wysłać SMS pod podany na ekranie numer telefonu 73555, w treści wpisując pozycję startową artysty, który naszym zdaniem zaprezentował się w finale Eurowizji 2023 najlepiej. Pamiętajmy jednak, że każdy wysłany SMS z Polski na Blankę i jej piosenkę "Solo" będzie nieważny. Z naszego kraju nie zagłosujemy na reprezentantkę Polski, jednak za granicą już tak.

ZOBACZ TAKŻE: Blanka zaśpiewała Solo po niemiecku. Nie uwierzycie jak brzmi Bejba w innym języku!

Eurowizja 2023 - głosowanie online [APLIKACJA]

Po raz pierwszy w historii Eurowizji w półfinałach głosowali wyłącznie widzowie przed telewizorami. W poprzednich latach o tym, kto awansował do finału Konkursu w 50% decydowało profesjonalne jury i 50% publiczność. Jednocześnie, po raz pierwszy wpływ na wybór zwycięzcy Eurowizji mają fani konkursu z całego świata, którzy będą mogli oddać głosy online. Jak głosować online na faworytów konkursu? Oddać głos można poprzez darmową aplikację Eurovision Song Contest lub za pośrednictwem bezpiecznej platformy internetowej - www.esc.vote. Głosowanie rozpocznie się po wykonaniu ostatniej piosenki i potrwa około 15 minut.

Dodatkowo widownia Eurowizji 2023 poza 37. uczestniczącymi krajami, będzie mogła głosować przez internet przy użyciu swoich lokalnych kart kredytowych. Więcej informacji na temat głosowania można znaleźć na oficjalnej stronie eurovision.tv w zakładce "vote".

ZOBACZ TAKŻE: Trenerka wokalna z Twoja Twarz Brzmi Znajomo o występie Blanki: "całkiem fajnie i czysto śpiewanym refrenem"

Sonda
Czy Polska ma szansę na zwycięstwo lub przynajmniej zajęcie wysokiej pozycji w konkursie Eurowizja 2023?