apka

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wszystkie informacje z Rychwała w jednym miejscu - E-kurenda

2024-04-12 14:50

Jest to prosta w obsłudze, bezpłatna aplikacja, która nie wymaga rejestracji, tworzenia konta czy podawania jakichkolwiek danych osobistych. Wystarczy tylko telefon lub tablet z dostępem do Internetu. Jedną z najważniejszych korzyści jakie przynosi korzystanie z aplikacji jest docieranie informacji do użytkownika natychmiast po zamieszczeniu ich przez Urząd.

Ponad dwa tysiące mieszkańców gminy Rychwał, korzysta już z e-kurendy. Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej niezwykle proste. Wystarczy mieć telefon z dostępem do internetu, ściągnąć apkę i korzystać!

Mieszkaniec, który będzie siedział w domu, nie ruszy się, a sobie raz na dobę otworzy, tylko tą aplikację i będzie wiedział wszystko, w stu procentach, co dzieje się w gminie.

Powiedział nam burmistrz Rychwała, Stefan Dziamara i dodał, że z aplikacji, można pobrać urzędowe pisma, dowiedzieć się o ostrzeżeniach pogodowych, korkach na drogach, ale także są informacje o zebraniach sołeckich, przypomnienia i komunikaty.

A więc, to jest super aplikacja. Jeśli, ktoś przyjdzie i będzie w urzędzie, to każdy pracownik, na pewno, bez żadnego problemu, natychmiast, zainstaluje tą aplikację.

Takie aplikacje, coraz częściej są uruchamiane przez miasta i gminy. Dla porównania w gminie Krzymów, z tego narzędzia, korzysta ponad 400 mieszkańców.