zielona kawa

i

Autor: pexels

ZIELONA KAWA

Zielona kawa idealnym napojem na odchudzanie? Właściwości tego napoju są niesamowite!

2024-06-21 15:21

Słyszałeś kiedykolwiek o zielonej kawie? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości. Zielona kawa ma wiele właściwości i co ciekawe, wspomaga odchudzanie i jest bardzo korzystna jeśli chodzi o profilaktykę schorzeń przewlekłych czy też choroby serca.

Jak kawa to tylko czarna lub z mlekiem. Znajome, prawda? Większość osób po śniadaniu nie może wytrzymać bez zaparzenia sobie tradycyjnej kawy. W połączeniu z ciastkiem stanowi niesamowitą ucztę dla podniebienia, zaspokaja głód i dodaje energii. Jednak czy słyszałeś kiedykolwiek o zielonej kawie? Okazuje się, że taki napój ma wiele cennych właściwości, które pozytywnie wpływają na organizm. Jej niepalone ziarna zawierają dużo antyoksydantów, w szczególności kwas chlorogenowy, który ma silne zdolności neutralizowania wolnych rodników oraz wpływa na metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Oprócz tego picie zielonej kawy ma pozytywny wpływ na ciśnienie tętnicze, pomaga zredukować kortyzol i co ciekawe może nawet obniżać cholesterol. To jednak nie koniec cudownych właściwości zielonej kawy. Jej ekstrakty stanowią składnik suplementów diety, które wspomagają odchudzanie, a ich regularne spożycie może pobudzać redukcję cellulitu.

TOP10 najlepszych koreańskich filmów i seriali | To Się Kręci #25

Zielona kawa – właściwości

Zielona kawa jest nie tylko narzędziem do odchudzania, ale posiada także szereg innych korzyści dla zdrowia, które czynią ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Oto one:

  • Antyoksydanty: Zielona kawa jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie, zmniejszając ryzyko chorób serca, nowotworów i starzenia się skóry.
  • Regulacja poziomu cukru we krwi: Kwas chlorogenowy zawarty w zielonej kawie może pomagać w regulowaniu poziomu glukozy we krwi, co jest istotne zarówno dla osób z cukrzycą, jak i dla tych, którzy chcą utrzymać stabilną wagę ciała.
  • Poprawa funkcji mózgu: Kofeina zawarta w zielonej kawie może poprawić funkcje poznawcze, koncentrację i nastrój. Oprócz tego pobudza do działania i dodaje energii.
  • Ochrona wątroby: Niektóre badania sugerują, że zielona kawa może wspomagać zdrowie wątroby poprzez zmniejszenie stłuszczenia tego narządu.

Jeśli chodzi o odchudzanie to warto pamiętać, że wszystko należy stosować z rozwagą. Nie ma cudownego środka na odchudzanie, a skuteczność takiego napoju może się różnić w zależności od osoby. Ci, którzy są wrażliwi na kofeinę, powinni ograniczyć jej spożycie by uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, takich jak: nerwowość, bezsenność czy nieregularne bicie serca. Zielona kawa nie zastąpi nam ani zdrowej diety, ani regularnej aktywności.