Szpital rehabilitacyjny w Żmigrodzie

i

Autor: Szpital rehabilitacyjny w Żmigrodzie Szpital rehabilitacyjny w Żmigrodzie

Testy na koronawirusa zrobisz w Żmigrodzie! Ruszył drugi szpitalny punkt wymazowy

2022-02-15 13:36

Od poniedziałku 14 lutego mieszkańcy powiatu trzebnickiego mają łatwiejszy dostęp do testów na koronawirusa. Mogą go zrobić w nowym punkcie wymazowym znajdującym się w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Żmigrodzie.

Przedstawiciele starostwa od kilku tygodni zabiegali w rozmowach z Narodowym Funduszem Zdrowia o zgodę na utworzenie dodatkowego punktu pobrań w powiecie trzebnickim. Celem było po pierwsze rozładowanie kolejek przed punktem wymazowym w Trzebnicy, po drugie przybliżenie go do mieszkańców północnej części powiatu. NFZ wyraził zgodę na utworzenie punktu pod koniec ubiegłego tygodnia, dlatego w poniedziałek rozpoczął on swoje funkcjonowanie.

- Pierwszego dnia z naszego punktu skorzystało 35 mieszkańców m.in. ze Żmigrodu, Skokowej i Korzeńska. Wykonaliśmy 20 testów PCR oraz 15 tzw. szybkich testów - wyjaśnia Izabela Nasiukiewicz, dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego i Opieki Długoterminowej w Żmigrodzie.

Wymazy, które danego dnia zostaną wykonane w Żmigrodzie trafiają do laboratorium w szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Tam w ciągu 4 godzin są badane, dzięki czemu mieszkańcy powiatu bardzo szybko zyskują dostęp do swoich wyników.

Zasady funkcjonowania punktu

Rejestracja na wizytę w żmigrodzkim punkcie wymazowym prowadzona jest w sieci, na platformie pacjent.gov.pl oraz telefonicznie pod nr tel. 71 385 31 18 wew. 31. Rejestracja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku między 8:00 a 14:00.

Pobieranie wymazów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00.