Sergio Contreras Pardo

i

Autor: Wikipedia, Wikimedia Commons

SPORT

Znany piłkarz był przywódcą mafii narkotykowej. Grozi mu prawie pięć lat więzienia!

2023-03-27 10:20

Sergio Contreras Pardo, zwany Koke, został uwolniony z aresztu w 2021 roku po wpłaceniu kaucji. Miał być podejrzewany o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Teraz istnieje ryzyko, że ponownie trafi do więzienia, ponieważ hiszpańska prokuratura postawiła mu oficjalne zarzuty.

Byłego piłkarza podejrzewano go o kierowanie jedną z tych grup przestępczych w 2019 roku i wtedy trafił do aresztu. Wypuszczono go z niego dwa lata temu, ale istnieje możliwość, że wkrótce ponownie trafi do więzienia.

Były piłkarz wkrótce usłyszy zarzuty. Grał w kilku znanych klubach

Otrzymał oficjalne zarzuty od hiszpańskiej prokuratury za kierowanie narkotykową grupą przestępczą, w której instruował jak kupować, produkować, sprzedawać i rozprowadzać narkotyki. Gang prowadzony przez niego zajmował się handlem narkotykami głównie na terenie Europy.

W poniedziałek ma się odbyć proces sądowy w Maladze, w którym Sergio Contreras Pardo, znany jako Koke, stanie przed sądem razem z 17 innymi osobami oskarżonymi o działalność w narkotykowym gangu. Koke Pardo jest oskarżony o kierowanie grupą i wydawanie instrukcji dotyczących produkcji, sprzedaży i dystrybucji narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 16 lat oraz grzywna do 150 tys. euro. Pozostali oskarżeni mają zarzuty związane z naruszaniem prawa zdrowia publicznego oraz nielegalnego posiadania broni, a ich kary mogą wynosić co najmniej 4,5 roku pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w 2019 roku hiszpańska policja rozbiła grupę Koke Pardo. Funkcjonariusze przeszukali magazyny oraz mieszkania członków gangu w Maladze, Sewilli i Granadzie. Dzięki założeniu podsłuchów udało się zlokalizować przesyłki z narkotykami oraz zidentyfikować poszczególnych członków grupy. Okazało się, że gang działał w ramach rozbudowanej struktury zorganizowanej, dysponującej sprawną logistyką i znacznymi zasobami finansowymi.

W jakich klubach grał Sergio Contreras Pardo?

Koke Pardo zakończył karierę piłkarską w 2017 roku, chociaż jego ostatni mecz odbył się rok wcześniej, dla Arisu Saloniki. Większość swoich meczów rozegrał w barwach tego greckiego klubu. Pardo był znanym piłkarskim globtroterem, grając także w takich krajach jak Hiszpania (Rayo Vallecano, Malaga), Niemcy (Jahn Regensburg), Portugalia (Sporting), Francja (Olympique Marsylia), USA, Indie i Boliwia. Niestety, po zakończeniu kariery został zamieszany w działalność zorganizowanych grup przestępczych.

Od 2019 roku w związku z handlem narkotykami aresztowano kilkadziesiąt osób związanych z gangiem Koke Pardo. Wśród zatrzymanych byli brat i dziewczyna byłego piłkarza.

Źródło: Znany piłkarz był przywódcą mafii narkotykowej. Grozi mu prawie pięć lat więzienia!