Marcin Bułka

i

Autor: screen z YouTube/Łączy nas piłka

Życie piłkarza

Kim jest Marcin Bułka? Najważniejsze informacje o debiutującym bramkarzu reprezentacji Polski

2023-11-21 15:40

Marcin Bułka to zawodnik klubu PSG i piłkarz reprezentacji Polski. Zadebiutuje on w roli bramkarza w towarzyskim meczu Polska - Łotwa, który odbędzie się 21 listopada 2023 na PGE Narodowym w Warszawie. Trener Michał Probierz wystawił go w składzie i wiemy już, że na murawie zobaczymy go w drugiej połowie tego spotkania. Co musicie o nim wiedzieć? Poznajcie go bliżej.

Marcin Bułka - wiek, wzrost, zarobki, partnerka: takie frazy są najczęściej poszukiwane przez internautów w sieci. Kim jest Marcin Bułka? To zawodnik francuskiego klubu OGC Nice. Brązowy medalista Premier League, zwycięzca Ligi Europy oraz finalista Pucharu Ligi Angielskiej w barwach Chelsea w sezonie 2018/2019. Marcin Bułka swoją piłkarską karierę rozpoczął w wieku 8 lat. Jest wychowankiem Stegny Wyszogród, z jego rodzinnej miejscowości. Po kilku latach gry w tym klubie, występował dla juniorów Escoli Varsovia, a dokładnie w sezonie 2016/2017 był zawodnikiem drużyny Chelsea U-18. W kolejnych latach rozgrywał spotkania w Chelsea U-19 i U-23. Warto również wiedzieć, że Marcin Bułka w sezonie 2018/2019 zajął z Chelsea 3. miejsce w Premier League, wygrał Ligę Europy oraz dotarł do finału Pucharu Ligi Angielskiej.

Przed sezonem 2019/2020 Bułka odszedł z Chelsea do Paris Saint-Germain, z którym w 2020 roku przedłużył kontrakt do czerwca 2025.

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Marcin Bułka - wiek, wzrost

Ile lat ma Marcin Bułka? Piłkarz urodził się  4 października 1999 w Płocku, więc jak łatwo można obliczyć w 2023 roku skończył 24 lata. Internauci zastanawiają się także, ile wzrostu ma Marcin Bułka. Piłkarz jest bardzo wysoki i mierzy 199 cm wzrostu.

Marcin Bułka - partnerka

Wiele pań wzdycha do Marcina Bułki, jednak musimy Was zmartwić, ponieważ piłkarz jest już zajęty. Wybranką jego serca jest piękna modelka Ecram Sallam, z którą od roku mieszka w Nicei, na Lazurowym Wybrzeżu. 

Marcin Bułka - kariera reprezentacyjna

Marcin Bułka to świeże nazwisko w polskiej reprezentacji. Piłkarz po raz pierwszy został powołany do reprezentacji Polski we wrześniu 2023 roku, dokładnie na zgrupowanie przed meczami eliminacyjnymi do Euro 2024 z reprezentacjami Wysp Owczych i Albanii. W roli bramkarza reprezentacji Polski zobaczymy go po raz pierwszy na murawie w drugiej połowie towarzyskiego meczu Polska - Łotwa, już we wtorek 21 listopada 2023 roku.

Marcin Bułka - zarobki

Ile zarabia Marcin Bułka? Zarobki młodego piłkarza interesują wiele osób. W 2022 roku serwis "Gotowi na sport" informował, że piłkarz zarabia we Francji ponad 20 tysięcy euro brutto miesięcznie.

Marcin Bułka - Instagram

Marcin Bułka jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu, wpisując w lupkę jego imię i nazwisko lub oficjalny nick @marcinbulka1. Piłkarza obserwuje ponad 323 tys. osób.