TikTok

i

Autor: pixabay.com

Zakaz używania TikToka i Instagrama dla osób poniżej 15 roku życia! Młodzież jest w szoku!

2023-02-20 10:11

Nie od dziś wiadomo, że social media mają negatywny wpływ na dzieci i młodzież. Teraz okazuje się, że niebawem ma wejść w życie zakaz używania TikToka i Instagrama dla osób poniżej 15 roku życia! Młodzież jest tym faktem zszokowana, za to rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Sprawdźcie szczegóły.

Koniec TikToka i Instagrama dla młodzieży poniżej 15 roku życia? Wiele na to wskazuje! TikTok i Instagram to dwie najpopularniejsze aplikacje, które rządzą w obecnych czasach. Użytkownicy niezależnie od wieku, spędzają tam większość swojego wolnego czasu, a nawet biorą udział w trendach, które są obecnie na topie. Niestety social media mimo iż są odskocznią od codzienności i miejscem gdzie można się wyluzować, to stwarzają wielki problem, szczególnie wśród młodych osób. Szerzy się w nim sporo hejtu, nastolatki zaczynają mieć problemy z samoakceptacją w efekcie czego ich zdrowie psychiczne podupada. Najwięcej "zła" szerzy się w muzycznej aplikacji TikTok. Niebezpieczne trendy, wiele niemądrych treści, przekleństwa i przede wszystkim hejt w komentarzach, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić.

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

Koniec TikToka dla młodzieży poniżej 15. roku życia

Aplikacje typu Instagram czy TikTok mają szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne młodych osób. Teraz okazuje się, że Unia Europejska chce wziąć się za ten problem i w tym celu postanawia wprowadzić zakaz używania social mediów dla osób poniżej 15. roku życia. Jako pierwsza do działania zabrała się Francja. Jak informuje serwis Politico, w środę politycy zasiadający w komisji kultury Zgromadzenia Narodowego przyjęli nowe przepisy i miałyby one wymagać od TikToka i Instagrama blokowania dostępu osobom poniżej 15. roku życia. Okazuje się, że problemem zajęły się także Stany Zjednoczone, które pozwały nie tylko TikToka i Instagrama, ale też Facebooka, Snapchata i YoTuba, chcąc pociągnąć firmy do odpowiedzialności za wywołanie kryzysu psychicznego u dzieci. Myślicie że to dobry pomysł?

ZOBACZ TAKŻE: Najfajniejszy Zwierzak w Polsce to... Zgłoś swojego pupila i zgarnij atrakcyjne nagrody [KONKURS]

Sonda
Zakaz używania TikToka i IG dla osób poniżej 15 r.ż. - jesteś na TAK czy na NIE?