Mateusz Psonak

i

Autor: materiały prasowe

Mateusz Psonak z The Voice of Poland spełnia muzyczne marzenia. Czym zaskoczy nas Barber Q?

2022-04-28 15:41

Mateusz Psonak dał się poznać widzom jako uczestnik 11. edycji The Voice of Poland. Swój wokal trenował w drużynie Michała Szpaka i mimo iż nie wygrał show, to spełnia swoje muzyczne marzenia w zespole Barber Q. W styczniu 2022 roku zadebiutował z kawałkiem Dynamite, a teraz szykuje kolejne nowości. Jakie? Przekonajcie się sami.

Już wkrótce ukaże się nowy album jednego z najlepszych rockowych głosów programu The Voice of Poland. W szkockim Aberdeen powstają właśnie autorskie numery zespołu Barber Q, w którym śpiewa Mateusz Psonak. To kolejne utwory w klimacie hard rocka po dobrze przyjętym singlu Dynamite. Zespół zadebiutował z nim na początku 2022, a poza tym znany jest z koncertów na brytyjskiej scenie. Warto wiedzieć, że utwór Dynamite został nagrany w edynburskim studio The Chambers we współpracy z cenionymi producentami i spotkał się z entuzjastyczną reakcją odbiorców w Polsce i na Wyspach.

Przed debiutem wokalista zespołu, Mateusz Psonak wziął udział w 11. edycji programu The Voice of Poland w drużynie Michała Szpaka. Dotarł do ćwierćfinału, zbierając dobre opinie za wykonania m.in. Hotel California, Krakowski Spleen czy Angie. Od 2017 roku wraz z zespołem koncertuje w Szkocji, w takich miejscach jak La Belle Angele (Edynburg), Church (Dundee) czy Krakatoa i The Tunnels (Aberdeen). Obecnie zespół pracuje nad utworami, które znajdą się na debiutanckiej płycie zaplanowanej na najbliższy rok. Tym razem w hard rockowym klimacie pojawią się również alternatywne i elektroniczne brzmienia. Autorskie teksty oparte zostały na doświadczeniu emigracji, trudnych emocjach wynikających ze zmiany otoczenia i wyzwaniach, jakie niesie za sobą działalność artystyczna w innym kraju. Nowe utwory są produkowane niezależnie, powstaną w studiach w Londynie i Edynburgu.

Szybkie Pytania Nowator

Barber Q - skład

W stałym składzie Barber Q są:

  • wokalista Mateusz Psonak
  • gitarzysta Łukasz Pfeifer
  • gitarzysta Dawid Kutarnia
  • basista Sebastian Oljasz.

Członkowie zespołu mieszkają w mieście Aberdeen w północnej Szkocji.