Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda

i

Autor: Jan GRACZYNSKI/East News Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda

Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda

2021-08-05 9:35

Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - chłód, deszcz, wiatr i coraz krótsze dni. To obraz, jaki zaobserwujemy w nadchodzących tygodniach. Po upalnym czerwcu i ciepłym lipcu nadchodzi pogorszenie pogody, które z pewnością wpłynie na nastrój. Jaka pogoda w sierpniu 2021? Kiedy i gdzie będzie najzimniej? Prognoza pogody jest już dostępna. Poznajcie ją w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - gdzie koniec lata?
  2. Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - kiedy najzimniej?

Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 nie wpłynie pozytywnie na nastrój wszystkich, którzy nie skorzystali z promieni słonecznych w pełni. Najmniej powodów do zadowolenia będą miały osoby, które po roku ciężkiej pracy zaplanowały urlop właśnie na ten miesiąc. Po bardzo upalnym czerwcu, a także lipcu, kiedy to afrykańskie upały w Polsce dały się mocno we znaki ludzie myśleli, że prognozy pogody sierpień 2021 będą optymistyczne. Tymczasem z najnowszych przewidywań wynika, iż dość często niebo będzie zachmurzone. Czy faktycznie koniec lata w Polsce 2021 w sierpniu jest potwierdzony? Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że w pojedyncze dni poczujemy zdecydowany powiew jesieni. Odczuwalne będzie ochłodzenie w dzień, ale przede wszystkim wieczorami. W niektóre dni temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Oprócz tego zapowiadane są częste opady deszczu. Przy coraz krótszych dniach pogoda w sierpniu 2021 będzie zostawiać sporo do życzenia, o czym przekonacie się sami. Gdzie przypomni o sobie koniec lata w Polsce? Kiedy jesień 2021 będzie odczuwalna? Przekonajcie się poniżej. 

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28

Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - gdzie koniec lata?

Koniec lata w Polsce oficjalnie nastąpi 22 września 2021. Wtedy rozpocznie się astronomiczna jesień i będzie trzeba przygotować się na znaczne pogorszenie pogody. Pierwszy przedsmak kolejnej pory roku odczujemy już w sierpniu 2021. Co prawda temperatura w dzień średnio będzie wynosić od 17 do 20 stopni Celsjusza, to jednak padający deszcz, silny wiatr, temperatury nocą i coraz krótsze dni przypomną o nieuchronnym nadejściu jesieni. Najchłodniej będzie w Białymstoku, Gdańsku, Olsztynie, Suwałkach oraz w rejonach górskich. Trzeba się również liczyć, że po 10 sierpnia w tych rejonach spadnie sporo deszczu. Opady i szarówka będzie również w Warszawie. Lato powróci w ostatnich dziesięciu dniach sierpnia. Wtedy w większej części kraju słońce i temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza powrócą.

Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - kiedy najzimniej?

W sierpniu trzeba przygotować się na koniec lata w Polsce. Potrwa to kilka dni i sprawi, że przypomnicie sobie o nadchodzącej wielkimi krokami jesieni. Najzimniej będzie 12, 13 i 14 sierpnia. Wtedy na termometrach od 15 do 22 stopni Celsjusza w dzień oraz od 7 do 10 stopni Celsjusza. Warto podkreślić, że niska temperatura wieczorami utrzyma się przez cały miesiąc. We wrześniu ochłodzenie jeszcze większe. Według meteorologów początek miesiąca obiecujący z temperaturą do 20 stopni Celsjusza, ale w środku miesiąca od 11 do 15 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy nawet 5 stopni powyżej zera. Na koniec września jeszcze zimniej - w nocy nawet -1 stopni Celsjusza.

Czy dzieci od września 2021 pójdą do szkoły? Czy wracamy od września do szkoły 2021?

Sonda
Czy lato powinno trwać cały rok?
Źródło: Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda