Kultowe filmy

"Kevin sam w domu". Tak dziś wygląda mama Kevina. Catherine O'Hara ma 69 lat i olśniewa urodą

"Kevin sam w domu" to świąteczny klasyk, który bawi i wzrusza kolejne pokolenia. Film zdobył uznanie widzów i przyniósł ogromną sławę Catherine O'Harze, która wcieliła się w mamę filmowego Kevina. Nie wszyscy wiedzą, ale to nie ona miała zagrać rudowłosą Kate McCallister. Zobacz, jak Catherine O'Hara zmieniała się na przestrzeni lat. Czas jest dla niej bardzo łaskawy.

Spis treści

  1. "Kevin sam w domu" - bez niego trudno wyobrazić sobie święta
  2. Kim jest Catherine O'Hara?
  3. To nie Catherine O'Hara miała zagrać matkę Kevina
  4. Tak dziś wygląda mama Kevina z "Kevin sam w domu"

"Kevin sam w domu" - bez niego trudno wyobrazić sobie święta

Tej amerykańskiej komedii familijnej nie trzeba nikomu przedstawiać! Minęło już przeszło 30 lat, odkąd "Kevin sam w domu" po raz pierwszy pojawił się na wielkim ekranie, stając się jednym z największych bożonarodzeniowych hitów wszechczasów.

Premiera tego świątecznego klasyka odbyła się w 1990 roku. Historia skupia się na młodym chłopcu o imieniu Kevin, który zostaje sam w domu, gdy jego rodzina wyjeżdża na świąteczne wakacje. Kevin, w którego brawurowo wcielił się Macaulay Culkin, musi stawić czoła dwóm złodziejom, którzy planują włamanie do jego domu. Chłopcu nie brakuje jednak pomysłów, aby powstrzymać złodziei.

Film "Kevin sam w domu" zdobył ogromną popularność i doczekał się kontynuacji pod tytułem "Kevin sam w Nowym Jorku". W obu częściach w rolę matki filmowego Kevina wcieliła się Catherine O'Hara.

Czytaj też: Kevin sam w domu 2023 - kiedy i o której godzinie w tv?

Jak dobrze znasz film "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku"? Biejmy brawo za 12/12!

Pytanie 1 z 12
W której części Kevina wystąpił późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump?

Kim jest Catherine O'Hara?

Catherine O'Hara to kanadyjsko-amerykańska aktorka urodzona 4 marca 1954 roku w Toronto. Rozgłos zdobyła dzięki roli u Tima Burtona w filmie "Sok z żuka" z 1988 roku. Później przyszedł czas na jej występy w kultowych świątecznych filmach "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku", w których zagrała matkę głównego bohatera.

Catherine O'Hara wystąpiła także w takich produkcjach, jak:

  • "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń",
  • "Penelope",
  • "Pan i Pani Kiler",
  • "Schitt's Creek".

Za rolę w serialu "Schitt's Creek" otrzymała Złoty Glob w kategorii Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu.

To nie Catherine O'Hara miała zagrać matkę Kevina

Catherine O'Hara stała się ulubienicą widzów, kiedy zagrała mamę Kevina w filmie "Kevin sam w domu", ale nie wszyscy wiedzą, że o mały włos nie zagrałaby tej roli. Operator Julio Macat ujawnił w jednym z wywiadów, że pierwszą kandydatką do roli Kate McCallister była Elizabeth Perkins. "John Hughes poprosił ją, żeby zagrała rolę mamy Kevina, ale nie mogła tego zrobić, była zajęta" – ujawnił Julio Macat w rozmowie z Metro.co.uk.

Tak dziś wygląda mama Kevina z "Kevin sam w domu"

Catherine O'Hara ma dziś 69 lat. Aktorka już od przeszło trzech dekad jest szczęśliwą żoną Bo Welcha, amerykańskiego scenografa i reżyserem. Para doczekała się dwóch synów: Matthewa i Luke’a.

Zobaczcie w naszej galerii, jak dziś wygląda Catherine O'Hara. Aktorka zachwyca wyglądem mimo upływu lat!

Źródło: "Kevin sam w domu". Tak dziś wygląda mama Kevina. Catherine O'Hara ma 69 lat i olśniewa urodą