Grzegorz Markowski

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SE Grzegorz Markowski

Grzegorz Markowski - wiek, wzrost, wokalista, żona, rodzina, choroba, Instagram

2022-05-29 19:44

Kim jest Grzegorz Markowski? Informacji na temat wokalisty poszukuje wiele osób. Okazuje się, że to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych polskich muzyków rockowych, a także frontman zespołu Perfect, który skończył już swoją działalność. Ile lat ma artysta? Kim jest jego żona? Najważniejsze informacje na temat artysty, znajdziecie w tym artykule.

Grzegorz Markowski - wiek, wzrost, wokalista, żona, rodzina, choroba, Instagram takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Jeśli zastanawiacie się kim jest Grzegorz Markowski, to właśnie w tym miejscu będziecie mieli okazję poznać go bliżej. Grzegorz Markowski to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych polskich muzyków rockowych. Prywatnie artysta jest ojcem znanej piosenkarki Patrycji Markowskiej, z którą często pojawia się na scenie. Co ciekawe, w latach 1980–1983 występował jako główny wokalista zespołu Perfect, z którym nagrał trzy płyty. Niestety grupa rozwiązała się, a artysta zaczął występować z formacjami Hazard i Samolot. Rok później zatrudnił się w firmie budowlanej swojego brata i pracował jako malarz przy budowie początkowych stacji warszawskiego metra. W 1987 zagrał kilka koncertów z zespołem Perfekt, a w 1993 wziął udział w kolejnej reaktywacji grupy, powracając do niej na stałe.

Sonda
Czy słuchasz piosenek Grzegorza Markowskiego?

Grzegorz Markowski - wiek

Ile lat ma Grzegorz Markowski? Artysta urodził się 23 września 1953 roku w Józefowie. Jak łatwo można obliczyć w 2022 roku skończy 69 lat. Warto również wiedzieć, że przez postanowienie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 30 maja 2014 roku, artysta został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej, za osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury.

Grzegorz Markowski - wzrost

Ile wzrostu ma Grzegorz Markowski? Według informacji zamieszczonych w sieci, wokalista mierzy 180 centymetrów wzrostu.

Grzegorz Markowski - żona

Kim jest żona Grzegorza Markowskiego? Okazuje się, że artysta w 1973 roku ożenił się z Krystyną, zawodową tancerką z którą ma córkę Patrycję - znaną i lubianą, polską piosenkarkę. Patrycja Markowska przyszła na świat 21 grudnia 1979 roku w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Zarobki gwiazd - ile zarabia Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Beata Kozidrak i inni? Kwoty szokują!

Grzegorz Markowski - rodzina, dzieci

Grzegorz Markowski jest drugim z trzech synów prawniczki i inżyniera budownictwa. Co ciekawe, jest starszym o pięć lat bratem Rafała Markowskiego, który jest biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej. Owocem miłości artysty i jego żony jest córka Patrycja. Warto również wiedzieć, że w 1969 roku z innego związku artysty na świecie pojawił się jego syn Piotr. Co ciekawe, artysta gdy został po raz pierwszy ojcem miał około 16 lat.

Grzegorz Markowski - choroba

Na co choruje Grzegorz Markowski? W 2021 roku artysta za pośrednictwem Facebooka swojej córki Patrycji Markowskiej ogłosił, że ze względu na zły stan zdrowia nie weźmie udziału w pożegnalnej trasie koncertowej zespołu Perfect. Członkowie grupy odnieśli się do wpisu wokalisty i poinformowali o zmianie formuły ostatnich koncertów. Wraz z zaproszonymi gośćmi mieli zagrać pod hasłem „Gramy dalej dla Grzegorza”, jednak do koncertów bez Grzegorza Markowskiego nie doszło. 24 maja zespół Perfekt w składzie: Dariusz Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski i Piotr Urbanek, umieścił informacje o definitywnym zakończeniu działalności. Co ciekawe, artysta na poważne problemy zdrowotne skarżył się już w 2015 roku, a wtedy także przeszedł operację kolana.

Grzegorz Markowski - Instagram

Czy Grzegorz Markowski ma Instagrama? Artysty próżno szukać w mediach społecznościowych. Instagram ma jego córka @patrycja_markowska_official gdzie publikuje nie tylko swoje zdjęcia, ale także ujęcia ze swoim ojcem.

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk