Magda Gessler

i

Autor: AKPA, screen z YT/KSIĄŻULO

SMACZNIE CZY NIEKONIECZNIE?

Cena schabowego u Magdy Gessler przyprawia o zawrót głowy. A jak ze smakiem?

2023-11-17 11:57

Na samą myśl o schabowym wielu Polakom ciekanie ślinka. W końcu jest to typowe danie, które w połączeniu z ziemniakami i mizerią jest strzałem w dziesiątkę! Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak smakuje schabowy od Magdy Gessler? Jego cena przyprawia o zawrót głowy!

Schabowy od Magdy Gessler to luksus czy przesada? Z pewnością można nad tym długo debatować. Kotlety schabowe podawane z ziemniakami i mizerią lub kiszoną kapustą to idealny obiad dla całej rodziny. Tak już się przyjęło - jak niedziela to oczywiście rosół i schabowy. W domu można zrobić go znacznie taniej i choć przepis jest banalny, zazwyczaj każdemu wychodzi potem inny kotlet w smaku. Niektórzy swoim fachem w kuchni obsmażą go idealnie, a jeszcze inni za długo przetrzymają co w efekcie da później spieczoną i suchą panierkę. A jak jest u Magdy Gessler? Czy jej schabowy to kulinarne arcydzieło? Znany youtuber "Książulo" postanowił to sprawdzić i zamówił na wynos zestaw składający się ze schabowego, i gotowanych ziemniaków posypanych koperkiem. Po spróbowaniu typowego polskiego schabowego od słynnej restauratorki, youtuber nie miał złudzeń. Jego reakcja mówi sama za siebie.

Kuchenne rewolucje. Jak radzą sobie resteuracje, które ratowała Magda Gessler

Schabowy u Magdy Gessler - czy warto zjeść?

Choć w wielu restauracjach za typowego schabowego z ziemniakami i surówką należy zapłacić około 30 złotych, to u Magdy Gessler ta cena jest nierealna. Youtuber "Książulo" postanowił zamówić kilka przysmaków z lokalu restauratorki, który znajduje się na Starówce w Warszawie. Mężczyzna miał ochotę na krem z pomidorów za który zapłacił 45 złotych, pół kaczki z kawałkiem jabłka i kilkoma kopytkami kosztowało go 159 złotych, natomiast za stek z polędwicy, wyniósł go najwięcej bo aż 210 złotych. W zamówieniu znalazł się również schabowy od Magdy Gessler, za którego "Książulo" zapłacił 86 złotych. Zaskoczeni? Po skonsumowaniu obiadu youtuber stwierdził, że nie ma komfortu jedzenia, a kotlet nie jest niczym specjalnym i tym bardziej wartym swojej ceny. Dodał, że kotlet był za żylasty i niesmaczny, chociaż jak sam przyznał - "byłem pewien, że będzie przepyszny". Do dania dołączona była także kapusta nad której smakiem "Książulo" mocno się zachwycał i stwierdził, że z tego zestawu jest najlepsza.

Sonda
Czy według Ciebie u Magdy Gessler jest za drogo?