Blanka Stajkow

i

Autor: AKPA Blanka Stajkow

Blanka rezygnuje z Eurowizji 2023? "Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości"

2023-03-06 9:34

Blanka Stajkow z piosenką Solo wygrała polskie preselekcje do Eurowizji 2023. Mimo triumfu musiała mierzyć się z hejtem i ostrą krytyką, która przysporzyła jej wiele smutku. Teraz piosenkarka zabrała głos w tej sprawie i powiedziała, co dalej z jej występem na tegorocznej Eurowizji w Liverpoolu.

Blanka Stajkow rezygnuje z Eurowizji 2023? Polsko-bułgarska piosenkarka dała się poznać wielu osobom za sprawą piosenki "Solo". Wiele osób słysząc jej hit w rozgłośniach radiowych, myślało że śpiewa to zagraniczna gwiazda, a nie Polka. Wszystko stało się jednak jasne, gdy Blanka zaczęła wychodzić na salony i występować na telewizyjnych koncertach, czy też w programie Jaka to melodia. Piosenkarka zyskała jeszcze większy rozgłos biorąc udział w preselekcjach do Eurowizji 2023, która w tym roku odbywa się w Wielkiej Brytanii. Dzięki głosom jurorów i widzów, Blanka Stajkow z piosenką "Solo" stała się reprezentantką Polski. Niestety mimo wygranej, musiała zmierzyć się z ostrą krytyką i hejtem, który przysporzył jej więcej smutku niż radości. Czy to oznacza, że Blanka zrezygnuje z Eurowizji 2023?

Dzień Kobiet na wesoło - czy panowie wiedzą co to ZALOTKA? #EwelinaPyta

Blanka o Eurowizji 2023 i o hejcie

Do tej pory Blanka milczała i nie komentowała ostrej krytyki, która spadła na nią po preselekcjach do Eurowizji 2023. W końcu jednak nie wytrzymała i zdecydowała się wydać specjalne oświadczenie, w którym napisała co od ogłoszenia wyników przeżywa i co dalej z jej występem na tegorocznym konkursie Eurowizji:

Cześć wszystkim! Od czasu preselekcji staram się ochłonąć i zmierzyć z sytuacją. Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości. Jest mi niezmiernie przykro, kiedy czytam obrzydliwe kłamstwa (między innymi o znajomościach, plagiatach a przede wszystkim „ustawionym” głosowaniu). Byłam uczestniczką konkursu, w którym zasady były równe dla każdego artysty. To nie ja ustalałam regulamin, skład jury, system głosowania i sumowania punktów. 
 Przystępując do preselekcji, jako debiutantka, chciałam przede wszystkim walczyć o realizację swojego marzenia. Jest nim udział w jednym z największych przedsięwzięć telewizyjnych i show na świecie - Eurowizji. Zamiast cieszyć się z tego sukcesu, muszę mierzyć się z falą hejtu i niewyobrażalną burzą. Co gorsza plotki rozprzestrzeniają, pod przykrywką wyrażenia opinii, także osoby publiczne. Jestem całym sercem z innymi uczestnikami. Zabrano mi piękny moment radowania się sukcesem, na który ciężko pracowałam. Czeka mnie sporo pracy. Po powrocie z Finlandii, gdzie nagrałam kolejny singiel - przygotowuję się z pełnym zaangażowaniem do Eurowizji, tak aby Was nie zawieść. Znam presję i wagę reprezentowania kraju. Nie poddam się ! Mało tego: obiecuję dać z siebie wszystko !!! Chcę z całego serca podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają. To wiele dla mnie znaczy. Love You All, Blanka

Mimo iż w sieci pojawiły się sugestie, że Blanka powinna zrezygnować z reprezentowania Polski na Eurowizji 2023, to jak widać piosenkarka chce wziąć się w garść i dać z siebie wszystko. Przypomnijmy, że tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od wtorku 9 maja do soboty 13 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Blanka reprezentuje Polskę na Eurowizji 2023. Wcześniej pozowała na jednorożcu w Top Model!

Sonda
Blanka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2023. To dobry wybór?
Listen on Spreaker.