Zespół Classic

i

Autor: materiały prasowe Zespół Classic

30-lecie zespołu Classic - wyjątkowy jubileusz w Iłowie. Co będzie się działo?

2022-08-24 13:44

Zespół Classic obchodzi w tym roku swoje 30-lecie! To nie tylko legenda, ale także czołowy zespół muzyki disco polo. Grupa powstała w 1992 roku w Iłowie i od tego czasu nie schodzi z polskich scen i jest wymieniania w każdym zestawieniu, jako jeden z najlepszych bandów tego gatunku.

Zespół Classic świętuje 30-lecie swojej kariery! Popularna grupa disco polo od samego początku zyskała duże grono wielbicieli. Popularność szybko zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a w dorobku zespołu zaczęły pojawiać się pierwsze krążki. Do tej pory grupa wydała kilkanaście albumów, na których znalazły się takie hity jak: Jolka, Jolka, Hej czy Ty wiesz, Zabrałaś mi lato czy Jeszcze dzień, najwyżej dwa. Classic to nie tylko nagrane płyty, ale też setki zagranych koncertów w Polsce i na świecie.

W tym roku Zespół Classic obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji zorganizowano trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wcześniej jednak Classic swój Jubileusz 30-lecia będzie świętować w czwartek 25 sierpnia podczas XXIII Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie. Podczas koncertu nie zabraknie takich przebojów jak: Ja dla Ciebie Ty dla mnie, Jolka, Jolka,  Hej czy Ty wiesz, Miłość gorąca jak ogień oraz najnowszego hitu Będę czekać, który od miesiąca podbija Internet. Teledysk osiągnął ponad milion wyświetleń i jest obecnie jednym z najpopularniejszych teledysków na kanale YouTube!

ZOBACZ TAKŻE: Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej to nie żart! Nagranie hitem internetu

Masters (Szybkie Pytania)