Wanessa Mocza

i

Autor: materiały prasowe Wanessa Mocza

18-letnia Wanessa Mocza prezentuje utwór Rozgrzeszenie. Co kryje się za tym tytułem?

2023-03-10 10:30

18-latka z okolic Opola przedstawia swój najnowszy singiel zatytułowany "Rozgrzeszenie". Co kryje się za kojarzącym się z religią hasłem?

18-latka z okolic Opola przedstawia swój najnowszy singiel zatytułowany "Rozgrzeszenie". Co kryje się za kojarzącym się z religią hasłem? Zapytana o genezę powstania "Rozgrzeszenia" odpowiedziała bez zawahania:

- Rozgrzeszenie to utwór, który przy pierwszym odsłuchu należy potraktować z przymrużeniem oka. Pomysł na utwór powstał bardzo spontanicznie lecz w warstwie tekstowej bez wątpienia odnaleźć można drugie dno. Napisałam ten utwór w 10 minut, a że akurat miałam umówioną sesję w studio, to stwierdziłam, że spróbuję swoich sił w bardziej imprezowym klimacie. Dwuznaczność tego utworu dotyczy zabawy oraz popełnianych w związku z nią grzechów. Drugim znaczeniem okazuje się rozliczenie z niespełnionymi marzeniami oraz zachęcenie do zamknięcia ….. przeszłości. Numer ten nadaje się na imprezę, do tańczenia i zabawy z przyjaciółmi lub po prostu z drugą połówką. Chciałabym aby wzbudzał same pozytywne emocje oraz pozwalał odkrywać to wspomniane wcześniej "drugie dno".

Utwór Wanessy zachowany w klimacie dance-pop z niewielką dubstep’ową wstawką to przyjemne połączenie delikatnego głosu wokalistki z porywającym do tupania bitem oraz ciekawym przekazem kryjącym się w warstwie tekstowej.

Kim jest Wanessa Mocza? 

Młodą artystkę, która na co dzień mieszka w Łubnianach (koło Opola) kojarzyć możemy z projektów z kręgów hip-hopowych, tik-toka czy wpadających w ucho utworów "Drinki" lub z gościnnego udziału w "Niech tak zostanie" rapera Moliego. Na co dzień współpracuje z producentem YNZ, który - jak twierdzi - ma mnóstwo pomysłów oraz chęć artystycznego wykazania. Mocza zdradziła, że we wspólnych projektach ceni przestrzeń oraz możliwości wykazania się zarówno od strony muzycznej, wokalnej jak i tekstowej. Sama o sobie mówi - estetka, jej instagram oraz inne social media, to starannie przemyślane kafelki w wirtualnej przestrzeni. Na tik-toku pozwala sobie na więcej luzu i często bierze udział w nagrywaniu humorystycznych trendów, które cieszą się pozytywnym odbiorem. Muzyczne zainteresowania Wanessy, to w dużej mierze Hip-Hop oraz Pop

Charyzmatyczna, młoda artystka pragnie wprowadzić większą regularność w swoich działaniach muzycznych oraz rozbić "mur ochronny" - jak twierdzi - zależy jej by otworzyć się przed słuchaczem jeszcze bardziej.

Małgorzata Tomaszewska i jej Samojed w studiu Radia Supernova