akjca

i

Autor: Emilia Czerniejewska

„Sprzątanie – Hałd i Jeziorka Zatorze” już w sobotę

2024-04-09 18:13

Ta akcja sprzątania, to połączenie aktywnego spędzania czasu i niespodzianek. Głównym celem są oczywiście porządki na hałdach i jeziorku Zatorze. Problem śmiecenia się nasila.

Szykuje się kolejna akcja sprzątania konińskich hałd i okolic jeziorka Zatorze. Już w sobotę o godzinie 10, przy altance Grzybek, spotkają się Ci, dla których porządek w mieście jest ważny.

Mamy wszystko, co potrzeba, do tego, żeby wziąć aktywny udział. Mamy zabezpieczenia, mamy worki, mamy rozmieszczone kosze, nie trzeba nigdzie z tymi workami, za dużo chodzić.

Powiedział Jakub Piasecki, organizator akcji "Sprzątanie Hałd i Jeziorka Zatorze i dodał, że jest również przygotowany plan pracy, który na starcie zostanie przedstawiony uczestnikom akcji. Każdy sprzątający, będzie miał przydzielone miejsce do zbierania śmieci.

Wszystkich zapraszamy na tą akcję. Będą również wolontariusze, ze schroniska dla zwierząt. Może będzie można jakiegoś psa zaadoptować, wziąć na spacer, a jest po co spacerować, tym razem, bo spacerujemy, po to, żeby posprzątać.

Warto dodać, że dzięki poprzednim edycjom sprzątania, z krzaków i zakamarków konińskich udało się powyciągać, ponad 1700 kilogramów, pozostawionych tam różnorodności.