lampa

i

Autor: Emilia Czerniejewska

800 lamp wymienią w gminie Krzymów

2024-01-02 17:02

Sukcesywna wymiana oświetlenia na energooszczędne jest konieczna w dobie kryzysu energetycznego. Nowe oświetlenie oprócz oszczędności dla gminnego budżetu poprawi także bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Blisko 800 lamp, z przestarzałych na energooszczędne, wymienią w gminie Krzymów. Na to działanie urząd dostał ponad milion dwieście złotych dofinansowania z rządowych pieniędzy.

One będą teraz zinwentaryzowane przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe. My po tej inwentaryzacji w ciągu dziewięciu miesięcy będziemy musieli ogłosić przetarg.

Powiedziała nam wójt gminy Krzymów, Danuta Mazur i dodała, że ma nadzieję, na szybkie wyłonienie wykonawcy. Co najważniejsze, dzięki tej zmianie gmina w końcu, będzie mogła zaoszczędzić.

To jest na pewno koło czterokrotnie mniejsze wydatki na oświetlenie uliczne. Z każdych pieniędzy bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że to pozwoli nam, nie zadłużać się bardziej. Zawsze powtarzam, że jeżeli bierzemy jakieś pieniądze, to, żeby robić jakieś inwestycje.

Na wykonanie tego zadania, gmina ma dwa lata.