babcia

i

Autor: pexels.com

tani sposób

Ten tani sposób na pryszcze i zmarszczki działa cuda. Stosowały go już nasze babcie

2024-01-18 14:40

Nie ma nic lepszego niż szybkie i tanie pozbycie się uporczywego problemu, jakimi są zmarszczki i pryszcze. Ten babciny sposób wraca do łask, a przy okazji jest naturalny i skuteczny. Istotne produkty to pasta cynkowa. W jaki sposób działa cuda?

Spis treści

  1. Domowy sposób na pryszcze i zmarszczki
  2. Zalety pasty cynkowej
  3. Pasta cynkowa - kiedy nie stosować

Kobiety coraz częściej i chętniej wybierają produkty, które mają krótki skład i nie zawierają niepotrzebnych substancji chemicznych oraz parabenów. Ten prosty sposób na pryszcze i zmarszczki znały i stosowały nasze babcie. Przepisem na świeżą i młodą skórę jest pasta cynkowa, jednak nie każdy może jej używać. Dowiedz się o tanich sposobach na problemy skórne.

Sucha skóra z podrażnieniami? TEN produkt jest dla Ciebie!

Domowy sposób na pryszcze i zmarszczki

Idealnym remedium na pryszcze, zmarszczki i inne choroby skóry - jest pasta cynkowa. Pasta cynkowa sprawdzi się idealnie na trądzik, zmarszczki i przebarwienia, a to wszystko za sprawą cynku. Naukowcy potwierdzili jego właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Gdyby tego było mało, to jest to niezwykle tani sposób, bowiem pasta cynkowa kosztuje w aptece kilka złotych.

Pasta cynkowa ma korzystny wpływ na kondycję naszej skóry i zapobiega powstawaniu wielu problemów. Okazuje się, że jej działanie na trądzik jest niezwykle szybkie, ale pozbycie się zmarszczek i przebarwień - to jednak dłuższy proces. Pastę cynkową można stosować 2-3 razy dziennie, ale pozostawia ona jednak białe plany, więc warto dobrze zaplanować sobie dzień.

Domowe sposoby na opryszczkę. Pozbędziesz się jej nawet w jeden dzień!

Zalety pasty cynkowej

Po pierwsze - jest tania, a po drugie - skuteczna. Cynk jest pionierem, jeżeli chodzi o działania antyoksydacyjne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Udowodniono, że jej stosowanie działa przeciwstarzeniowo i redukuje zmarszczki. Cynk pobudza produkcję kolagenu, w wyniku czego - skóra staje się jędrna. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępna jest również maść cynkowa, której nie należy porównywać do pasty cynkowej. W paście cynkowej znajduje się 25% tlenku cynku, a w maści jest go tylko około 10%. Pastę cynkową poleca się do stosowania na:

  • ŁZS - Łuszczycowe Zapalenie Skóry
  • egzemę
  • trądzik
  • trądzik różowaty
  • dermatozy

Czego nie robić przed wyjściem na mróz. Twoja skóra ci podziękuje

Pasta cynkowa - kiedy nie stosować

Istnieją sytuację, w których nie powinno stosować się pasty cynkowej, ponieważ może przynieść odwrotne skutki. Nie należy nakładać jej na otwarte rany i poważnie uszkodzoną skórę, ponieważ może ją mocno wysuszyć, co opóźni gojenie. Nie zaleca się jej również osobom, które są uczulone, na któryś ze składników pasty. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny omówić stosowanie pasty ze swoim lekarzem. Przy jakichkolwiek problemach ze skórą, warto udać się do specjalisty dermatologa i omówić odpowiednią dla siebie kurację. Warto pamiętać, by nie bagatelizować długotrwałych zmian skórnych i rozwiązać ich podłoże jak najszybciej. 

Kiedy stosować kremy z filtrem? Większość kobiet popełnia ten błąd!

Czego potrzebuje nasza skóra, aby była jędrna? I co ma z tym wspólnego kolagen?

Sprawdź, czy rozpoznasz zmiany skórne po zdjęciach

Pytanie 1 z 6
Zgrubienia skórne, które zwykle pojawiają się na podeszwie stopy, to:
Zdjęcie