brzuch

i

Autor: canva

ULGA DLA BRZUCHA

Ta przyprawa reguluje wzdęcia i poprawia trawienie. Od dzisiaj zaczniesz dodawać ją do herbaty

2024-01-23 11:30

Wzdęcia to dolegliwość, która dotyka wielu Polaków. Nie dość, że prowadzi do dyskomfortu to jeszcze zsyła nam ból brzucha, który momentami jest nie do zniesienia. Jak temu zaradzić? Jest na to tani i banalny sposób. Dzięki tej przyprawie poprawisz trawienie i pozbędziesz się wzdęć!

Czy wiesz, że Hipokrates twierdził, że "wszystkie choroby zaczynają się w jelitach"? Ojciec medycyny wcale się nie mylił, dlatego warto o nie zadbać. Okazuje się, że to najczęściej od jelit zaczynają się przede wszystkim takie choroby jak depresja, wszelkiego rodzaju alergie i nietolerancje pokarmowe, a także dosyć popularne w tych czasach choroby autoimmunologiczne. Wzdęcia są jednym z najczęstszych problemów żołądkowo-jelitowych na świecie. Biorą się z zaburzeń ruchliwości jelit lub z nadwrażliwości nerwów żołądkowo-jelitowych. Niestety powodują ogromny dyskomfort, a w wielu przypadkach prowadzą nawet do bólu brzucha. Gazy są naturalnie obecne w jelitach i zazwyczaj pochodzą z powietrza, które połykamy przy jedzeniu, mówieniu lub po prostu z fermentacji pokarmu przez bakterie w jelitach.

ZOBACZ TAKŻE: Aloes to złoto dla jelit. Poznaj jego dobroczynne właściwości

Wasze najgorsze tatuaże. BYLIŚMY ZASKOCZENI! | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Co jest dobre na gazy i wzdęcia? Te przyprawy to istne złoto

Męczą cię ciągłe wzdęcia i gazy? Jeśli czujesz się źle, warto wybrać się na wizytę do lekarza. Wszelkie badania i postawienie diagnostyki to w końcu podstawa. Jeśli jednak domowymi sposobami chcesz uregulować swój wzdęty brzuch i poczuć się lepiej mamy na to patent. Jeśli zastanawiasz się jak zniwelować wzdęcia, to naszą pierwszą propozycją jest kminek. Jest to roślina wiatropędna, która ułatwia między innymi usunięcie gazów z jelit, a dodatkowo zmniejsza uczucie pełności w żołądku. Kminek nie tylko reguluje wzdęcia, ale także zaleca się go spożywać podczas bólów brzucha, biegunek i zaparć.

To jednak nie koniec patentów na wzdęcia. Podobne właściwości mają także goździki. Przyprawa, którą dodaje się do grzańca i do zimowych herbatek ma wiele dobroczynnych właściwości. Dzięki substancjom bioaktywnym ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Goździki stosuje się często do odświeżenia oddechu, przy chorobach jamy ustnej i gardła, by obniżyć cholesterol, a także by zapobiec chorobom serca i układu krążenia. Goździki wspomagają trawienie i poprawiają pracę żołądka. Jeśli więc borykasz się ze niestrawnościami, wzdęciami, bólami brzucha dodawaj do swojej herbaty goździki, a Twój organizm ci za to podziękuje!

Czy rozpoznasz te zioła?

Pytanie 1 z 12
Zioło na zdjęciu to...
kozieradka