spanie

i

Autor: canva

lepszy sen

Postaw cytrynę obok łóżka i posyp ją solą. Efekt mocno Cię zdziwi!

2024-06-11 14:05

Chyba każdy z nas miał kiedyś bezsenną noc, która ciągnęła się w nieskończoność. Niestety problem ze snem jest w dzisiejszych czasach powszechną dolegliwością, jednak wiemy jak temu zaradzić. Idealnym rozwiązaniem będzie cytryna posypana solą. Zastanawiasz się "ale po co"? Jeśli tak, to odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Bezsenność to problem, z którym zmaga się coraz więcej ludzi na całym świecie. Może ona mieć różne przyczyny i manifestować się na wiele sposobów - od trudności z zasypianiem, przez częste budzenie się w nocy, aż po zbyt wczesne wstawanie. Niestety bezsenność znacząco wpływa na jakość życia, obniżając przede wszystkim samopoczucie i naszą efektywność w ciągu dnia podczas obowiązków w pracy, szkole lub w domu. Taki stan może być wynikiem wielu czynników, zarówno fizycznych, jak i psychologicznych. Mówi się, że problemy z zaśnięciem powoduje zbyt długie siedzenie w telefonie lub oglądanie telewizji. Bezsenność to też nieodpowiednie nawyki, jak na przykład późne picie kawy, spożywanie ciężkostrawnych posiłków przed snem, a także zaburzenia hormonalne. Jak temu zapobiec?

ZOBACZ TAKŻE: Witamina C nie tylko na odporność. Poznaj jej wszechstronne właściwości

To dzięki NIEJ ślub Roksany Węgiel i Kevina Mgleja odbył się w tajemnicy. Piosenkarce pomaga znana gwiazda!

Sposób na lepszy sen. Połóż obok łóżka cytrynę posypaną solą

Długotrwała bezsenność może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego, dlatego gdy widzimy problem, nie możemy przechodzić obok niego obojętnie. Aby poprawić swój sen można brać chłodniejsze prysznice, wietrzyć sypialnię i unikać niebieskiego światła z ekranu smartfona. Warto też zadbać o to, aby kłaść się i wstawać o takich samych porach, wtedy rytm dobowy będzie ustabilizowany. Jest jednak jeszcze jeden patent, który ułatwi zasypianie i sprawi, że noc w sypialni będzie naprawdę przyjemna! Mowa o cytrynie, która w połączeniu z solą działa cuda, a jej aromat jest działa uspokajająco i relaksująco. Kiedy położysz plastry cytryny obok łóżka i posypiesz je solą będziesz mógł cieszyć się poprawą jakości snu, oczyścisz drogi oddechowe, podniesiesz poziom serotoniny i odgonisz komary! Co ciekawe następnego dnia wcale nie musisz wyrzucać cytryn do kosza. Owoce idealnie sprawdzą się do czyszczenia piekarnika lub kuchenki.

ZOBACZ TAKŻE: Babciny patent na świeże i czyste ścierki kuchenne. Pranie w pralce nie wystarczy!

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?