buty, szpilki

i

Autor: pixabay.com

czyszczenie obuwia

Banalny sposób na czyszczenie zabrudzeń na zamszu. Twoje buty będą wyglądać jak nowe!

2024-07-08 14:55

Buty zamszowe mają swoich ulubieńców, ale także znajdzie się spore grono osób, które za takim obuwiem nie przepadają. Jak to w przypadku tej części garderoby bywa, lubi się ona często brudzić. Jak łatwo i efektownie wyczyścić zamszowe obuwie? Ten sposób to mistrzostwo, a buty wyglądają jak nowe!

Czy zamsz można czyścić wodą? Czym najlepiej czyścić zamszowe buty? - takie i inne pytania pojawiają się w głowach osób, które są właścicielami butów zamszowych. Czyszczenie butów jest czynnością nielubianą przez wiele osób, ponieważ zazwyczaj jest coś nie tak. Pojawiają się żółte zacieki, zbyt mocne tarcie uszkadza strukturę buta lub kolor zaczyna blednąć. Bardzo delikatnym materiałem z którego robi się w dzisiejszych czasach wiele rodzajów obuwia jest zamsz. To materiał, który znany jest ze swojej miękkości, elegancji i unikalnego wyglądu i cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Szpilki, balerinki, mokasyny lub te przypominające obuwie do garnituru. Niestety zamsz mimo iż jest naprawdę ładny, jest materiałem delikatnym i podatnym na zabrudzenia, co wymaga specjalnej pielęgnacji. Jak czyścić zamszowe buty?

ZOBACZ TAKŻE: Wrzuć foliową reklamówkę do prania i zobacz co się stanie. Efekt mocno Cię zaskoczy!

Skandynawskie kryminały, które mrożą krew w żyłach do ostatniej minuty | To Się Kręci

Czyszczenie butów zamszowych płynem micelarnym

Kupując buty zamszowe każdy z nas zastanawia się czym je najlepiej czyścić. Nic dziwnego, w końcu każdy but jest wykonany z innego materiału i czasami ich czyszczenie zajmuje nam naprawdę sporo czasu. Zamsz jest bardzo delikatny i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Producenci takiego obuwia zawsze mówią, by przed pierwszym użyciem nowych butów zamszowych zaimpregnować je odpowiednim preparatem. Specjalne środki do impregnacji zamszu tworzą bowiem ochronną warstwę, która zabezpiecza buty przed wilgocią i brudem. Mimo impregnacji i tak zdarzy się pobrudzić obuwie, dlatego też warto wiedzieć jak dbać o obuwie zamszowe. Zamsz nie lubi wody, dlatego najlepiej czyścić go na sucho. W przypadku plam, szczególnie tłustych, pomocny może być specjalny gumowy czyścik do zamszu.

To jednak nie koniec patentów na czyszczenie zamszowych butów. Zabrudzenia z zamszu można bardzo łatwo usunąć wacikiem nasączonym płynem micelarnym. To niezawodny sposób, który w ostatnim czasie pokochały Polki. Warto wiedzieć, że z czasem zamsz może stracić swój intensywny kolor, dlatego aby przywrócić im pierwotny wygląd, można użyć specjalnych sprayów koloryzujących do zamszu, które odświeżają kolor i dodatkowo chronią materiał przed zabrudzeniami.

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?