Pielęgnacja włosów kręconych. Jak dbać o loki, żeby zawsze wyglądały pięknie?

i

Autor: Unsplash

URODA

Pielęgnacja włosów kręconych. Jak dbać o loki, żeby zawsze wyglądały pięknie?

2024-07-05 22:10

Trudno zaprzeczyć, że włosy kręcone mają wyjątkowy urok i charakter. Jednak, żeby loki wyglądały zdrowo i zachwycały blaskiem, wymagają szczególnej troski i uwagi. Ich pielęgnacja może być wyzwaniem, jednak dzięki odpowiednim produktom i rytuałom bez trudu osiągniesz piękny, miękki skręt. Przeczytaj nasz praktyczny przewodnik i sprawdź, jak dbać o kręcone włosy, żeby zawsze zachwycały wspaniałym wyglądem.

Tak kiedyś wyglądała Maffashion! To ona była idolką nastolatek!

Włosy kręcone wyróżnia dość specyficzna struktura, która znacząco różni się od włosów prostych. Loki są znacznie bardziej porowate, a to sprawia, że trudniej utrzymują wilgoć i są bardziej narażone na uszkodzenia i przesuszenie. , co sprawia, że są bardziej podatne na wysuszenie i uszkodzenia. Wśród kręconych włosów wyróżniamy loki o różnym skręcie - od drobnych loczków, które przypominają sprężynki, przez miękkie, lekko kręcące się pukle, aż po luźne, romantyczne fale. Bez względu na to, jaki masz rodzaj kręconych włosów, powinnaś je odpowiednio pielęgnować, żeby wydobyć z nich naturalne piękno. Jak to zrobić? Oto nasz poradnik, dzięki któremu już nigdy nie popełnisz błędu.

Jak myć kręcone włosy?

Pielęgnacja loków zaczyna się od delikatnego oczyszczenia. W tym celu warto sięgać po łagodne szampony bez dodatku wysuszających i drażniących skórę głowy siarczanów, które nie tylko pozbawiają pukle wilgoci, ale mogą też powodować ich łamliwość i kruchość. Kręcone kosmyki zazwyczaj nie mają tendencji do przetłuszczania. Wystarczy im mycie co 3-4 dni. W przypadku loków warto stosować metodę co-wash, czyli mycie włosów za pomocą odżywki. W ten sposób nie tylko oczyścisz i odświeżysz pukle, ale także ochronisz je przed utratą wilgoci i naturalnej bariery hydrolipidowej.

Nawilżanie i odżywianie to podstawa

Kręcone włosy nie mogą obyć się bez produktów głęboko nawilżających i odżywiających. W tym celu sięgaj po maski i odżywki do włosów. Raz w tygodniu możesz zafundować lokom rytuał pielęgnacyjny polegający na nałożeniu maski na całą długość włosów i przykryciu głowy foliowym czepkiem lub turbanem. Pod wpływem ciepłej temperatury i pary składniki aktywne zadziałają szybciej i skuteczniej. Zabieg ułatwi także ich rozczesywanie i układanie.

Jak stylizować kręcone włosy?

Stylizacja włosów kręconych to niemałe wyzwanie. Po myciu zazwyczaj loki wymagają ujarzmienia. Na szczęście, sklepowe półki pełne są produktów stylizacji loków i fal, a także efektownego podkreślenia ich skrętu.

Jeżeli chcesz zdefiniować i podkreślić strukturę loków, sięgaj po żele, pianki, kremy do stylizacji i mleczka zapobiegające puszeniu się pukli. Szczególnie te ostatnie warto stosować na wilgotne włosy, jeszcze przed suszeniem. Radzimy też uważać z suszarką i sięgać po nią rzadko. Loki spokojnie mogą schnąć naturalnie, bo nie wymagają modelowania na gorąco. Mało tego, wysoka temperatura może je dodatkowo osłabić i pogłębić ich przesuszenie. Jeżeli już musisz użyć suszarki, stosuj produkty termoochronne, susz loki z użyciem dyfuzora i wybieraj niską temperaturę.

Pamiętaj też, że kręcone włosy są najpiękniejsze, gdy są naturalne. Nie prostuj ich, nie staraj się ich wygładzać na siłę. Pokochaj ich kształt i strukturę, a także pielęgnuj skręt. Dzięki temu zawsze będą twoją efektowną i wyjątkową ozdobą.