szkoła

i

Autor: pixabay.com

Zdalne lekcje bliżej niż dalej? Czarny scenariusz może spełnić się lada chwila!

2022-10-05 11:37

Zdalne lekcje to zmora nie tylko rodziców i nauczycieli, ale przede wszystkim wielu uczniów. Czy ponownie sprawdzi się scenariusz z tamtego roku? Czy młodzież będzie musiała pozostać w domu? Lekcje online mogą stać się rzeczywistością szybciej niż nam się wydaje!

Nauka zdalna 2022 szybciej niż myśleliśmy? Niestety w obecnych czasach lekcje online budzą w wielu osobach nieprzyjemne uczucia. Choć taka forma nauki z pewnością jest wygodniejsza dla młodzieży, ponieważ nie trzeba rano wstawać, zbytnio się ogarniać i podczas takiej pory roku marznąć na przystankach autobusowych, to poprzedni rok szkolny pokazał, że lekcje w domu nie są dobrą opcją. Uczniowie rozleniwili się, do tego doszły psychosomatyczne konsekwencje nauki zdalnej, a także została ograniczona aktywność kulturalna. Niestety okazuje się, że nauka zdalna może wrócić szybciej niż myśleliśmy. Kiedy zajęcia online 2022 staną się rzeczywistością? Kiedy znowu będą lekcje zdalne? Znamy odpowiedź!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Nauka zdalna 2022 - kiedy? [DATA]

Nauka zdalna staje się coraz bardziej realna. Wszystko przez rosnącą inflację i galopujące ceny węgla, gazu i prądu. Dyrektorzy szkół mogą nie być w stanie ogrzać placówki i tym samym lekcje online staną się rzeczywistością. Przypomnijmy, że ustawa o systemie oświaty mówi jasno iż szkoła musi zapewnić uczniom odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, w których odbywa się nauka. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku, temperatura w pomieszczeniach nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza.

W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, zapewnia się temperaturę co najmniej 18°C. Jeżeli nie jest możliwe zapewnienie temperatury, o której mowa w ust. 1, dyrektor zawiesza zajęcia na czas oznaczony, powiadamiając o tym organ prowadzący.

Zgodnie z rozporządzeniem, dyrektor danej placówki może zdecydować również o zawieszeniu lekcji w przypadku, gdy temperatura za oknem będzie wynosić -15 stopni Celsjusza lub mniej, a mówi o tym treść: temperatura zewnętrzna mierzona o godzinie 21:00 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi - 15°C lub jest niższa.

Powrót do nauczania zdalnego może zostać wprowadzony z kilku względów. Między innymi przez temperaturę zewnętrzną lub wewnętrzną, w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa uczniów w związku z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, zagrożenia związanego z sytuacją epidemiologiczną lub inną która zagraża bezpieczeństwu, a nawet zdrowiu uczniów.

ZOBACZ TAKŻE: Aż 179 dni wolnych od szkoły! Kiedy uczniowie nie będą mieć lekcji?

Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?