szkoła

i

Autor: pixabay.com

DATA W KALENDARZU

Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2023? Czy jest wtedy wolne? Odpowiadamy!

2023-10-13 8:53

Zbliża się jesień, a wraz z nim Dzień Nauczyciela. Jest to święto, podczas którego dziękuje się pedagogom za trud włożony w szkolne wychowywanie i przekazywanie wiedzy. Kiedy jest Dzień Nauczyciela w 2023 roku? Jaki prezent podarować pedagogom i najważniejsze - czy nie ma wtedy lekcji? Sprawdźcie.

Spis treści

  1. Dzień Nauczyciela 2023 - kiedy jest? [DATA]
  2. Wolne na Dzień Nauczyciela
  3. Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej:

Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2023 i czy nie ma wtedy lekcji? Dzień Edukacji Narodowej, czyli krócej mówiąc Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto wszystkich pedagogów. Tego dnia uczniowie dziękują im za trud włożony w szkolne wychowanie, przekazywanie wiedzy i przygotowywanie do najważniejszych sprawdzianów w ich życiu, czyli do egzaminów ósmoklasisty i oczywiście do matur. To nie tylko okazywanie szacunku i składanie życzeń, ale także dziękowanie poprzez wręczanie drobnego upominku. Klasy robią składki, a następnie kupują swoim wychowawcom kwiaty, czekoladki rób prezenty. Z okazji Dnia Nauczyciela popularnym prezentem jest pióro z grawerem, voucher do spa, kina lub do ulubionego sklepu nauczyciela, książka z podpisami uczniów, klasowe zdjęcie z podpisami, czy też śmieszna koszulka z nadrukiem lub kubek, który zawsze będzie świetną pamiątką. Sporą popularnością cieszą się w ostatnim czasie statuetki Oscara z grawerem lub personalizowany kalendarz na nowy rok szkolny.

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta

Dzień Nauczyciela 2023 - kiedy jest? [DATA]

Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2023? To żadna tajemnica! Dzień Nauczyciela ma stałą datę i wypada w kalendarzu co roku 14 października. W 2023 roku jest to sobota, więc jak można się domyślać wszelkie obchody tego święta nastąpią w piątek 13 października.

ZOBACZ TAKŻE: Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera? To banalnie proste!

Wolne na Dzień Nauczyciela

Czy Dzień Nauczyciela jest w Polsce dniem wolnym? Artykuł 74. Karty Nauczyciela mówi: W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. Tego dnia uczniowie nie będą mieli lekcji w szkołach. Odbywać się mogą specjalne apele, konkursy, zawody uczniowie kontra nauczyciel lub wycieczki szkolne - wszystko zależy od dyrekcji danej placówki.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...

Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej:

Listen to "Czy nauczyciele powinni zarabiać lepiej? Supernova w samo południe" on Spreaker.