pełnia księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca grudzień 2022. Kiedy jest Pełnia Zimnego Księżyca?

2022-12-09 8:21

Wielkimi krokami zbliża się Pełnia Księżyca w grudniu. Zjawisko pojawi się na niebie już na początku miesiąca i okazuje się, że będzie wyjątkowe. Skąd wzięła się nazwa grudniowej Pełni Księżyca, czyli Zimny Księżyc? Okazuje się, że Srebrny Glob ma także inne ciekawe nazwy, o których warto wiedzieć. Sprawdź szczegóły.

Pełnia Księżyca w grudniu 2022 - kiedy jest? Kiedy Srebrny Glob zabłyśnie na niebie? Kalendarzowa i astronomiczna zima zbliża się wielkimi krokami, jednak już w listopadzie moglismy odczuć jej pierwsze podmuchy. Poczuliśmy mroźne temperatury, a dodatkowo mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy śnieg. Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które są niesamowicie magicznym czasem. Zanim jednak do tego dojdzie, na wszystkich czeka najpierw grudniowa Pełnia Księżyca, zwana także Pełnią Zimnego Księżyca, Pełnią Długiej Nocy, czy też Dębową Pełnią. To niesamowite zjawisko wydarzy się już na początku grudnia, dlatego warto wiedzieć kiedy jest Pełnia Zimnego Księżyca 2022. 

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Pełnia Księżyca grudzień 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w grudniu 2022? W tym miesiącu zobaczymy na niebie niesamowte zjawisko! Księżyc w pełni pojawi się dokładnie w czwartek 8 grudnia o godzinie 5:09. Wpływ grudniowej Pełni będziemy jednak odczuwać od około 6 do 10 grudnia, ponieważ wtedy będzie bardzo rozświetlał niebo w Polsce. 

Podczas Pełni Zimnego Księżyca 2022 może odbywać się więcej konfliktów, agresji i kontuzji. Mogą wystąpić także problemy ze snem, ponieważ światło Srebrnego Globu, będzie bardzo zauważalne. 

ZOBACZ TAKŻE: Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest wolne? Ile dni wolnego na święta?

Sonda
Odczuwasz wpływ pełni Księżyca?