matura, szkoła

i

Autor: pixabay.com

Matura w parach i kolejny nowy przedmiot w szkole od 2023 roku. Nadchodzą zmiany!

2022-09-15 16:30

Matura w parach? Biznes i zarządzanie jako nowy przedmiot w szkole? Nadchodzą zmiany! W programie nauczania w 2023 roku pojawi się nie tylko nowy przedmiot dla szkół ponadpodstawowych, ale także nowe zadania maturalne, które uczniowie mieliby rozwiązywać w grupach. O co chodzi? Minister edukacji chce wprowadzić "nowość na skalę niespotykaną".

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek po raz kolejny zaskoczył Polaków. Jeszcze jakiś czas temu uczniowie, rodzice i nauczyciele dowiedzieli się o nowym przedmiocie szkolnym jakim jest Historia i Teraźniejszość, a także o obowiązkowej nauce strzelania. Okazuje się, że wielkimi nadchodzą kolejne zmiany, które będzie można odczuć już od 1 września 2023 roku. W polskich szkołach podstawowych pojawi się nowy przedmiot - biznes i zarządzanie, który zastąpi podstawy przedsiębiorczości i zdaniem ministra, byłby bardziej praktyczny na każdej płaszczyźnie życia. Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki widnieje informacja, że biznes i zarządzanie będzie zawierał nie tylko wymagania dla poziomu podstawowego, ale również dla poziomu rozszerzonego, po to by chętni uczniowie mogli przystąpić do egzaminu maturalnego z biznesu i zarządzania jako przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Matura z tego przedmiotu zostanie przeprowadzona po raz pierwszy w 2027 roku. To jednak nie koniec!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Matura w grupach - o co chodzi?

Szykują się rewolucyjne zmiany nawet jeśli chodzi o maturzystów. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział nie tylko wprowadzenie do podstawy programowej nowego przedmiotu jakim jest biznes i zarządzanie, ale także maturę. Egzamin dojrzałości z tego przedmiotu miałby być zdawany... w grupach.

Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną - zapowiedział Przemysław Czarnek.

Matura z przedmiotu Biznes i Zarządzanie, odbyłaby się po raz pierwszy w 2027 roku. Zdaniem szefa MEiN egzamin ten byłby nowością na skalę dotąd niespotykaną, ponieważ byłaby możliwa współpraca w grupach na oficjalnym terminie. Myślicie, że to dobry pomysł?

ZOBACZ TAKŻE: Aż 179 dni wolnych od szkoły! Kiedy uczniowie nie będą mieć lekcji?

Sonda
Czy matura w parach to dobry pomysł?