szkoła wf

i

Autor: pixabay.com

Rodzice i lekarz rodzinny nie zwolnią dziecka z lekcji WF-u? Nadchodzą zmiany!

2022-07-19 10:05

Koniec z masowymi zwolnieniami z lekcji wychowania fizycznego od rodziców i lekarzy rodzinnych? To nie żart. Okazuje się, że od nowego roku szkolnego wprowadzone zostaną zmiany! Ministerstwo Sportu chce ograniczyć liczbę zwolnień z lekcji WF-u w polskich placówkach. Sprawdźcie szczegóły.

Lekcje wychowania fizycznego w szkole są obowiązkowe dla wszystkich uczniów. To właśnie podczas ich trwania, młodzież ma szansę wyrabiać sobie nawyki, znaleźć hobby lub po prostu poruszać się dla zdrowotności. Choć są tacy co uwielbiają WF i nie wyobrażają sobie tych lekcji bez gry w piłkę nożną lub siatkówkę, to znajdą się też tacy, co nie przepadają za wysiłkiem fizycznym. Okazuje się, że w Polsce narasta problem i aż 30 proc. dzieci w polskich szkołach, nie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego, składając na ręce nauczyciela zwolnienie. Teraz nadchodzą zmiany! Od 1 września zwolnienie od rodziców, czy też od lekarza rodzinnego, nie będzie wchodzić w grę!

Szybkie Pytania Kamil Bednarek

Zwolnienie z WF-u tylko od lekarza specjalisty

Minister sportu i turystyki - Kamil Bortniczuk, powiedział na antenie radia RMF, że zwolnienia z lekcji WF-u, będą uznawane tylko wtedy, gdy wystawi je lekarz specjalista, a nie tak jak dotychczas lekarz rodzinny. Dotyczyć to będzie zwolnień semestralnych i dłuższych. Jak się okazuje, nie jest to jedyna zmiana, która ma nastąpić od 1 września. Kolejną będzie - na razie pilotażowo na Lubelszczyźnie i na Opolszczyźnie, unikatowy program Narodowa Baza Talentów. Będzie to projekt, w ramach którego każdy nauczyciel WF-u będzie zobowiązany do przeprowadzenia szeregu testów w każdym semestrze, które - jak stwierdził Minister Bortniczuk - pozwolą na wyłowienie talentów, a także będą narzędziem do monitorowania ile uczniów uczęszcza na WF, ile nie poddaje się wymienionym testom, a ile ma problemy z BMI.

ZOBACZ TAKŻE: Nauka zdalna powróci od września 2022? Minister Edukacji rozwiał wątpliwości!

Sonda
Czy nowy pomysł ministerstwa zmniejszy liczbę zwolnień z WF-u?