zima

i

Autor: pixabay.com

Kiedy przestanie padać śnieg 2022? Czeka nas siarczysty mróz!

2022-12-12 6:40

Zima 2022 zaskoczyła wszystkich w końcówce pierwszej połowy grudnia. Niż Brygida przyniósł obfite opady śniegu, które spowodowały wiele problemów na drogach. Kiedy przestanie padać? Do kiedy będzie sypać śnieg? Takiej zimy nie było od lat. Sprawdźcie szczegóły.

Niż Brygida 2022 przyniósł atak zimy. Biały puch pokrył niektóre miasta w Polsce już w sobotę 10 grudnia, jednak prawdziwa śnieżyca rozpoczęła się w nocy z soboty na niedzielę 11 grudnia. Polacy budząc się rano byli świadkami dużej warstwy śniegu na chodnikach, trawach, ale przede wszystkim na drogach. Najwięcej śniegu przez noc spadło na południu i południowym wschodzie Lubelszczyzny, jednak inne części naszego kraju, również spotkały się z opadami białego puchu. Za dnia wcale nie było lepiej. Lokalnie śnieżyca była naprawdę silna, a w województwie Lubelskim w niektórych miejscach odnotowano nawet ponad 30 cm warstwy śniegu! Opady zaskoczyły również mieszkańców Mazowsza, na Ziemi Świętokrzyskiej, Śląsku, w Małopolsce i oczywiście na Podkarpaciu. Jak będą wyglądały kolejne dni? Kiedy przestanie padać śnieg?

ZOBACZ TAKŻE: Najkrótszy dzień w roku 2022 - kiedy jest? Od kiedy przybywa dnia?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

Kiedy przestanie padać śnieg - zima 2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla zachodniej i centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 6 rano do wtorku do godz. 6 rano, ponieważ może tam spaść nawet 25 cm śniegu! Do kiedy będzie padać śnieg w grudniu 2022? Jaka czeka nas pogoda? W kolejnych dniach czekają nas nieco mniejsze opady śniegu, jednak nie można tego powiedzieć o całej Polsce. Z początku tygodnia Niż Brygida zaatakuje północną stronę naszego kraju. Dodatkowo do Polski zbliża się chłodne powietrze, które przyniesie silny mróz! Jak informują synoptycy, w nocy z wtorku na środę temperatura w wielu regionach może spaść nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Prognozuje się, że minus 10-15 stopni Celsjusza może pojawić się w górach i na wschodzie kraju.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?