Sklep

i

Autor: Pixabay

Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy są otwarte sklepy w grudniu?

2022-12-17 10:16

Od dłuższego czasu handel w Polsce jest znacznie ograniczony w ostatni dzień tygodnia, czyli w niedzielę. Zakupy tego dnia, można zrobić tylko w wybrane ustawowo niedziele w miesiącu. Kiedy w grudniu jest niedziela handlowa? Kiedy będzie można zrobić zakupy? Niedziela handlowa w grudniu, wypada aż dwa razy.

Spis treści

  1. Niedziele handlowe 2022 grudzień
  2. Wigilia 2022 - sklepy

Niedziela handlowa w grudniu 2022 - w którą niedzielę są otwarte sklepy? Polacy zastanawiają się w którą niedzielę grudnia zrobią zakupy w sklepach. Od dłuższego czasu handel w niedzielę jest znacznie ograniczony. Zakupy w ostatni dzień tygodnia, można zrobić tylko w niektóre niedziele w miesiącu, o których mowa w specjalnej ustawie. Od czasu jej nowelizacji, większe markety takie jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Netto, Dino, Auchan, Aldi i nie tylko, są zamknięte. Wyjątkiem są jedynie sklepy osiedlowe w których za kasą w niedzielę niehandlową stanie właściciel lub Żabki, które funkcjonują jako punkty pocztowe. Kiedy jest niedziela handlowa w grudniu 2022?

Jak łyse konie - B-QLL

Niedziele handlowe 2022 grudzień

Kiedy jest niedziela handlowa w grudniu? To czy sklepy są otwarte w tym miesiącu w ostatni dzień tygodnia, interesuje wiele osób, ponieważ przepisy pozwalają na otwarcie wszystkich sklepów tylko w siedem wybranych niedziel w ciągu roku. Jak będzie w grudniu? Niedziela handlowa w grudniu 2022 roku wypada w dwa dni - 11 i 18 grudnia, czyli w dwa weekendy poprzedzające Boże Narodzenie.

ZOBACZ TAKŻE: Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest wolne? Ile dni wolnego na święta?

Wigilia 2022 - sklepy

Czy w Wigilię 2022 są otwarte sklepy? Warto wiedzieć, że ustawa o ograniczeniu handlu reguluje również działalność sklepów w Wigilię 24 grudnia. Choć nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, to zgodnie z art. 8 (2) wymienionej ustawy, sklepy mogą prowadzić działalność 24.12. tylko do godziny 14. 

Sonda
Czy niedziele niehandlowe to dobry pomysł?